Sternicy pod wpływem alkoholu zatrzymani na jeziorze Sławskim. Grożą im kary

29 maj 2023
Autor: 
Sternicy pod wpływem alkoholu zatrzymani na jeziorze Sławskim Fot. KPP Wschowa

Policyjni wodniacy rozpoczęli patrole na akwenach. W miniony weekend na jeziorze Sławskim mundurowi zatrzymali dwoje sterników, który byli pod wpływem alkoholu.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 27 maja. Policjanci ze Sławy pełniący służbę na miejscowym jeziorze przed godziną 21:00 postanowili zatrzymać do kontroli sternika, który wraz z załogą podróżował łodzią żaglową z silnikiem motorowym.

- Badanie trzeźwości 48-letniego sternika, mieszkańca powiatu głogowskiego, wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że załoga równie znajdowała się pod wpływem alkoholu łódź została odholowana na teren pobliskiego ośrodka wypoczynkowego - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Jeszcze przed tą kontrolą policyjni wodniacy podjęli czynności wobec 30-letniej mieszkanki Lubina, która płynęła łodzią motorową ze sterem. Kobieta przewoziła pasażerkę, mając w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu.

Pływanie na "podwójnym gazie". Jakie kary grożą?

Pływanie łodzią z silnikiem motorowym jest jak jazda samochodem po drodze. Jeśli sternik znajduje się w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila), to popełnia przestępstwo. Wówczas grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej 3 lata. W przypadku pływania w stanie po spożyciu alkoholu grozi grzywna i zakaz prowadzenia od 6 miesięcy do 3 lat.

Karę za pływanie pod wpływem alkoholu możemy otrzymać też, kiedy korzystamy z pojazdów wodnych innych niż mechaniczne. Mowa tu między innymi o rowerze wodnym. Wówczas nie grozi nam zatrzymanie prawa jazdy, a jedynie grzywna. Ta w przypadku stanu nietrzeźwości wynosi minimum 2,5 tysiąca złotych, natomiast, gdy mamy poniżej 0,5 promila to grzywna wyniesie co najmniej 1000 złotych.

Przeczytaj też: Gorzów: W trakcie patrolu znaleźli skradzione auto. Było przy ładowni kolejowej


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u