Włamywali się i okradali domy koło Zielonej Góry. Działali na terenie całej Polski (FILM)

31 maj 2023
Autor: 
Włamywali się i okradali domy koło Zielonej Góry Fot. KMP Zielona Góra

Włamywali się do domów i okradali je. Dwóch mężczyzn wpadło już w ręce policjantów z Zielonej Góry. Sprawa jest rozwojowa, bo mężczyźni działali na terenie całego kraju.

W ostatnim czasie do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zaczęły spływać zawiadomienia od mieszkańców powiatu zielonogórskiego, którzy informowali o włamaniach do domów. Jedno z nich wpłynęło między innymi we wtorek, 16 maja. Wówczas złodzieje wtargnęli do domu w miejscowości Buchałów w gminie Świdnica.

- Sprawcy wynieśli z domu różne wartościowe przedmioty: biżuterię, elektronarzędzia, sprzęt komputerowy i pieniądze. Właściciel wycenił straty na ponad 10 tysięcy złotych. Na miejsce pojechała grupa dochodzeniowo-śledcza, która zabezpieczyła ślady - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Następnego dnia do mundurowych wpłynęło kolejne zgłoszenie, ale tym razem z innej miejscowości oddalonej o kilkanaście kilometrów. W tym przypadku złodzieje również dostali się do domu, gdy w środku nie było właścicieli. Wynieśli z budynku pieniądze i dokumenty o łącznej wartości przeszło tysiąca złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

"Namierzenie włamywaczy okazało się bardzo trudnym wyzwaniem"

- Różne okoliczności, które podczas ustaleń operacyjnych i śledczych wzięli pod uwagę policjanci, sugerowały, że mogą to być ci sami sprawcy, którzy dodatkowo wcześniej obserwowali swoje potencjalne ofiary. Namierzenie włamywaczy okazało się bardzo trudnym wyzwaniem - informuje podinsp. Stanisławska.

Policjanci kryminalni z komendy miejskiej oraz funkcjonariusze z Komisariatu II Policji ustalili z biegiem czasu, że za włamania z kradzieżą odpowiadają dwaj mężczyźni w wieku 42 i 45 lat. Obaj wynajęli mieszkanie na terenie powiatu krośnieńskiego, a do naszego regionu przyjechali z województwa pomorskiego na kilka dni. Prawdopodobnie już wkrótce zamierzali oni przenieść się w inny rejon Polski, gdzie planowali kolejne przestępstwa.

Zostali zatrzymani. Jeden był już w więzieniu

Mężczyzn podejrzanych o włamania udało się zatrzymać w niecałą dobę po ostatnim "skoku". Funkcjonariusze ujęli ich na terenie wynajmowanego przez nich mieszkania.

- 45-latek nie był wcześniej notowany, natomiast 42-latek ma bogatą kartotekę. Był wcześniej wielokrotnie notowany, a także odbywał kary pozbawienia wolności za kradzieże z włamaniami. Zakład karny opuścił w marcu po odbyciu kilkuletniego wyroku - przekazuje rzecznik policji w Zielonej Górze.

Podejrzani usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co przewiduje się karę od roku do nawet 10 lat więzienia. O połowę wyższa kara może spotkać jednak 42-latka, który będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Obecnie obaj mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa cały czas jest rozwojowa, bo przestępcy działali na terenie całej Polski.

Łączna wartość wszystkich skradzionych przedmiotów to nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po przeszukaniach w domu i samochodzie odnaleziono część przedmiotów, a także odzyskano te, które złodzieje zdążyli już zastawić w lombardach.

Przeczytaj też: Zatrzymano sprawcę śmiertelnego wypadku w Sulechowie. 26-latek był pijany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u