Struś postawił strażaków na nogi. "Spacerował po terenie szkoły" (ZDJĘCIA)

02 czerwiec 2023
Autor: 
Struś postawił strażaków na nogi. "Spacerował po terenie szkoły" Fot. KP PSP Sulęcin

Struś odwiedził Szkołę Podstawową w Gądkowie Wielkim w powiecie sulęcińskim. Do akcji wysłano strażaków, którzy ujęli zwierzę. Okazało się, że uciekł z gospodarstwa.

Wszystko wydarzyło się w czwartkowe popołudnie, 1 czerwca. Po godzinie 13:20 do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie wpłynęło dość nietypowe zgłoszenie. Chodziło o strusia, który spacerował po terenie Szkoły Podstawowej w miejscowości Gądków Wielki (gmina Torzym).

Na miejsce skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulęcinie oraz miejscowych ochotników z OSP Gądków Wielki. Wezwano także służby weterynaryjne.

Uciekł z gospodarstwa

Kiedy strażacy przybyli na miejsce wszyscy uczniowie i nauczyciele byli w budynku szkoły, a po jej terenie faktycznie przechadzał się struś.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zagonieniu strusia w bezpieczne miejsce na zamknięty plac zabaw co umożliwiło nauczycielom i uczniom opuszczenie szkoły oraz udzieleniu pomocy służbie weterynaryjnej przy znieczuleniu ptaka i przygotowaniu go do transportu - relacjonuje st. kpt. Rafał Sobczak, rzecznik sulęcinskich strażaków.

Szybko okazało się, że struś uciekł z jednego z gospodarstw. Zwierzę zostało znieczulone i bezpiecznie przetransportowane do domu.

Przeczytaj też: Przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski. Policja rozbiła gang (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u