Policja wystawia mandaty w Świdnicy pod Zieloną Górą. "Na prośbę mieszkańców"

13 czerwiec 2023
Autor: 
Policja wystawia mandaty w Świdnicy pod Zieloną Górą Fot. KMP Zielona Góra

Zalew w Świdnicy koło Zielonej Góry przyciąga ludzi, a część z nich parkuje swoje samochody na zakazie. Później przyjeżdża policja i sypią się mandaty.

Zalew Świdnicki znajduje się przy drodze ze Świdnicy do Buchałowa. W upalne dni, szczególnie w trakcie weekendu możemy spotkać tu wielu mieszkańców oraz turystów, którzy chcą się pokąpać lub po prostu zrelaksować. Część osób wybiera się pieszo lub rowerem, ale inni korzystają też z samochodów.

Policja wystawia mandaty

Samochody zostawiane są na parkingach czy leśnych drogach, ale trafia się także, iż stoją na zakazie zatrzymywania się. Ludzie zwracali się w tej sprawie na policję.

- Z relacji mieszkańców, którzy licznie zgłaszali ten problem, wynikało, że wielu kierujących przyjeżdżających nad zalew parkuje swoje samochody na łuku dość wąskiej drogi, stwarzając zagrożenie i utrudniając widoczność innym kierującym - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

I tak w trakcie ostatniego, długiego weekendu kilkukrotnie na Zalew Świdnicki udał się patrol dzielnicowych z Komisariatu II Policji. Mundurowi w trakcie swoich wizyt faktycznie byli zmuszeni zdyscyplinować kierowców lekceważących obowiązujące znaki drogowe.

"Policjanci będą kontrolować rejon zalewu w Świdnicy"

W poniedziałek, 12 czerwca, na łuku drogi był już porządek, ale zielonogórska policja zaznacza, że nadal będzie się tam pojawiać.

- Przez cały sezon policjanci będą kontrolować rejon zalewu w Świdnicy, dlatego prosimy wszystkich, którzy chcą wypoczywać nad akwenem o przestrzeganie przepisów i stosowanie się do nich. Przypominamy, że za parkowanie w miejscu niedozwolonym grozi mandat w wysokości 100 złotych oraz 1 punkt karny - informuje podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Akcja służb w Letnicy koło Zielonej Góry. Ze zbiorników wyciekała nieznana substancja (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u