Pożar na terenie starego browaru w Zielonej Górze. Ogień pojawił się w jednym z budynków (ZDJĘCIA)

13 czerwiec 2023
Autor: 
Pożar na terenie starego browaru w Zielonej Górze Fot. Czytelnik Dawid

Pożar w Zielonej Górze. Płonęły śmieci w pustostanie po starym browarze. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze we wtorkowy wieczór, 13 czerwca, tuż po godzinie 20:15. W jednym z pustostanów należących do starego browaru przy ulicy Kożuchowskiej doszło do pożaru.

Do akcji wysłano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1. Już podczas dojazdu samochodu gaśniczego widoczne było zadymienie wydobywające się z terenu byłego zakładu.

Paliły się śmieci

Strażacy szybko przybyli na miejsce i rozwinęli linie gaśniczą. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne przystąpili do akcji. Płonęły śmieci zlokalizowane w pustostanie oraz przed nim.

Ogień został szybko opanowany. Następnie po dokładnym przelaniu pogorzeliska zastęp strażaków zakończył działania. Łącznie trwały one zaledwie kilkanaście minut.

Przeczytaj też: Policja wystawia mandaty w Świdnicy pod Zieloną Górą. "Na prośbę mieszkańców"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u