Auto pełne imigrantów zatrzymane przy granicy. Wiózł ich obywatel Ukrainy (ZDJĘCIA)

14 czerwiec 2023
Autor: 
Auto pełne imigrantów zatrzymane przy granicy Fot. NOSG

Samochód z nielegalnymi imigrantami ujawniono nieopodal polsko-niemieckiej granicy. "Kurierem" pięciu Afgańczyków był obywatel Ukrainy. Wszystkich zatrzymano.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 12 czerwca. Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach prowadził kontrole drogowe na trasie prowadzącej w kierunku Niemiec. Pogranicznicy mieli za cel przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

- W trakcie służby mundurowi zatrzymali osobowego Seata, którym kierował 47-letni Ukrainiec. Kierowca udzielał pomocy pięciu Afgańczykom w bezprawnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec - relacjonuje ppor. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

Nielegalni imigranci i kierowca zatrzymani

Cudzoziemcy wykorzystali auto praktycznie maksymalnie. Jeden z nich podróżował nawet w bagażniku. Mężczyźni nie mieli żadnych dokumentów potwierdzających legalność wjazdu i pobytu w Polsce.

- Afgańczycy zostali zatrzymani za usiłowanie przekroczenia granicy z Polski do Niemiec. Usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych czynów i poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na roczny okres próby. Wszczęto też wobec nich postępowania o zobowiązaniu do powrotu - informuje ppor. SG Biskupik.

W sprawie odpowiadać będzie też 47-letni obywatel Ukrainy, który pomagał imigrantom. Ten również przyznał się do zarzutów oraz dobrowolnie poddał się karze 1 roku pozbawienia wolności z zawieszeniem na 3 lata próby. Ponadto zasądzono wobec niego grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Akcja CBŚP w Lubuskiem. Rozbito gang tytoniowy. Zatrzymano kolejne osoby (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u