Pożar mieszkania w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna - jest w ciężkim stanie (ZDJĘCIA)

17 lipiec 2023
Pożar mieszkania w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna

Pożar w Zielonej Górze. Płonęło mieszkanie w bloku przy ulicy Ruczajowej. Trwa akcja gaśnicza. Jedna osoba została ranna.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w poniedziałkowe popołudnie, 17 lipca, chwilę przed godziną 15:00.

W ogniu stanęło mieszkanie na parterze w bloku przy ulicy Ruczajowej. Z czasem ogień rozprzestrzenił się także na balkon, a płomienie były na tyle spore, że zaczęły sięgać pierwszego piętra.

Jedna osoba ranna

Do akcji w pierwszej kolejności wysłano trzy zastępy straży pożarnej z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. Szybko okazało się, że siły i środki są niewystarczające do opanowania sytuacji. I tak do działań zadysponowano cztery zastępy gaśnicze z jednostek OSP Przylep, OSP Stary Kisielin, OSP Racula oraz OSP Zawada. Wyruszył także oficer operacyjny z zielonogórskiej Komendy Miejskiej PSP.

Pierwsi strażacy po dojeździe pod wskazany budynek natychmiast rozwinęli linie gaśnicze i wyposażeni w aparaty powietrzne rozpoczęli działania. Te prowadzono zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz obiektu. W międzyczasie na miejsce dojechały dwa zespoły pogotowia ratunkowego oraz patrole policji.

- Z mieszkania objętego pożarem ewakuowana została jedna osoba, która była nieprzytomna. Jest w ciężkim stanie. Została przetransportowana do szpitala - relacjonuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim.

O godzinie 15:40 sytuacja była już opanowana, ale strażacy będą jeszcze prowadzić działania przez najbliższy czas. Konieczne jest jeszcze między innymi dogaszenie mieszkania i balkonu oraz oddymienie całego budynku.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. To będzie ustalał już później najprawdopodobniej biegły z zakresu pożarnictwa. Na szczęście, jak dodaje st. kpt. Kaniak, ogień nie rozprzestrzenił się do innych mieszkań.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na S3 koło Świebodzina. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u