Polsko-niemiecki pościg za busem. Syryjczyk wiózł 24 nielegalnych imigrantów (FILM, ZDJĘCIA)

18 lipiec 2023
Autor: 
Pościg za busem. Syryjczyk wiózł 24 nielegalnych imigrantów Fot. NOSG

Pościg za kurierem przewożącym imigrantów. Kierowcę udało się zatrzymać w Niemczech. Obywatel Syrii wiózł 24 nielegalnych migrantów.

Sytuacja miała miejsce w piątek, 14 lipca. Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej podjęli pościg za samochodem marki Iveco na polskich numerach rejestracyjnych, bo kierowca nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. Gonitwa trwała aż w końcu znalazła się na terenie województwa lubuskiego. Wówczas do akcji wkroczyli funkcjonariusze SG z placówki w Tuplicach.

- Kierowca pojazdu z dużą prędkością oddalał się w kierunku granicy z Niemcami. Lekceważył przepisy ruchu drogowego i nie zważał na stwarzanie zagrożenia innym użytkownikom drogi - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Polsko-niemiecki pościg. Zatrzymano kuriera imigrantów

Z czasem dostawcze Iveco przekroczyło przejście graniczne w Olszynie i wjechało na terytorium Niemiec. I tak do pościgu dołączyli niemieccy policjanci z jednostki Forst. W okolicach Bademeusel ścigany kierowca wypadł z utwardzonej drogi i zatrzymał się na słupkach drogowych. Sprawca zbiegł do lasu, ale został zatrzymany po pościgu pieszym.

- Podczas legitymowania zatrzymanych okazało się, że skrajnie nieodpowiedzialnym kierowcą jest 21-letni Syryjczyk, który w zamkniętej części ładunkowej ciężarówki przewoził 24 obywateli Syrii, bez dokumentów tożsamości. Funkcjonariusze, aby uwolnić cudzoziemców, musieli ich wyprowadzać przez kabinę kierowcy - informuje por. SG Biskupik.

Dalsze czynności w sprawie prowadzi niemiecka policja z Forst. Pewne jest to, że kurier nielegalnych imigrantów nie uniknie kary.

Przeczytaj też: Wypadek w Drezdenku. Pijany kierowca uderzył w drzewo. Wiózł rodzinę (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u