Potrącenie osoby na wózku inwalidzkim w Sulechowie. Zobacz film z monitoringu

18 lipiec 2023
Autor: 
Potrącenie osoby na wózku inwalidzkim w Sulechowie Fot. Gmina Sulechów

Potrącenie w Sulechowie. Kierowca osobówki uderzył w mężczyznę, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Wypadek zarejestrował monitoring.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 17 lipca, tuż po godzinie 12:00. Kierowca samochodu osobowego marki Toyota jechał ulicą Armii Krajowej w Sulechowie w kierunku ul. Odrzańskiej. Na jednym z przejść dla pieszych potrącił on starszego mężczyznę na wózku inwalidzkim.

Wypadek miał miejsce na środku oznakowanego przejścia. Mężczyzna został potrącony po około 4 sekundach, odkąd wjechał na drogę. Senior wypadł z wózka, a następnie leżał na jezdni.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Na miejsce wezwano zastęp straży pożarnej, zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Strażacy wraz z medykami udzielali poszkodowanemu pomocy. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jest nagranie z momentu zdarzenia

Potrącenie osoby na wózku inwalidzkim zostało zarejestrowane przez jedną z kamer monitoringu miejskiego. Gmina Sulechów opublikowała nagranie ku przestrodze.

- Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść dla pieszych. Pamiętajmy także, że kierowca ma obowiązek ustąpić pierwszeństwa osobom wchodzącym na przejście lub na nim przebywającym - podkreśla Tomasz Rybarczyk z Urzędu Miejskiego w Sulechowie.

Aktualizacja: "Potrącił mężczyznę na wózku inwalidzkim w Sulechowie. Sprawca stanie przed sądem"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u