Groźne zdarzenie w Zielonej Górze. Autobus MZK przebił płot i wjechał do ogrodu (ZDJĘCIA)

18 lipiec 2023
Autor: 
Groźne zdarzenie w Zielonej Górze. Autobus MZK przebił się przez płot Redakcja

Najpierw autobus MZK Zielona Góra zderzył się z samochodem osobowym. Później przebił płot i wjechał na prywatną posesję. W środku autobusu byli pasażerowie.

Do groźnego zdarzenia doszło we wtorek, 18 lipca, na ulicy Kożuchowskiej w Zielonej Górze. Udział brał w nim elektryczny autobus MZK marki Ursus obsługujący linię nr 1 oraz samochód osobowy marki Volkswagen Golf.

- Kierująca autobusem wyjeżdżając z zatoczki, nie ustąpiła pierwszeństwa kierowcy osobówki, czym doprowadziła do zderzenia - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Volkswagen został na drodze, jednak autobus pojechał dalej. Kierująca nim kobieta przejechała na przeciwległy pas ruchu, zjechała na chodnik, a następnie przebiła płot jednej z posesji. Ostatecznie autobus zatrzymał się dopiero na prywatnym ogrodzie. Jak przekazują świadkowie, kierująca miała pomylić gaz z hamulcem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Działania strażaków i żołnierzy na jeziorze. Pracują pod wodą

Na miejsce wezwano służby

O wszystkim powiadomiono służby ratownicze. Na miejscu zjawił się patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego oraz specjalistyczny zespół pogotowia ratunkowego i motoambulans.

Autobusem MZK Zielona Góra podróżowało około 15 pasażerów. Jeden z nich został przebadany przez medyków, jednak nie doznał poważniejszych obrażeń. Identycznie w przypadku kierującej autobusem oraz kierowcy Volkswagena.

- Kobieta, która kierowała autobusem, została ukarana mandatem w wysokości 1500 złotych. Policjanci zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Potrącenie osoby na wózku inwalidzkim w Sulechowie. Zobacz film z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u