Lubuska Konfederacja prezentuje liderów listy do Sejmu w jesiennych wyborach

18 lipiec 2023
Autor: 
Lubuska Konfederacja prezentuje liderów listy do Sejmu w jesiennych wyborach

Lubuska Konfederacja zaprezentowała liderów listy do Sejmu w jesiennych wyborach.

Konferencję prasową rozpoczął Krystian Pacholik, prezes lubuskich struktur Ruchu Narodowego. Przypomniał, że w 2019 roku duży sondaż jednej z lokalnych gazet w naszym województwie dawał Konfederacji około 3% na dwa tygodnie przed wyborami. Ostatecznie w województwie lubuskim Konfederacja uzyskała 7,2%, co okazało się wynikiem wyższym niż średnia ogólnopolska tej formacji. 

Następnie głos zabrał lubuski poseł Konfederacji, Krystian Kamiński, który tak jak w 2019 roku będzie otwierał listę tego ugrupowania w wyborach do Sejmu RP. Streścił on prawie 4 lata swojej pracy parlamentarnej. 456 interpelacji i 70 zapytań. 149 wystąpień z mównicy sejmowej, czyli najwięcej ze wszystkich 12 lubuskich posłów. Udział w głosowaniach 99,79%, czyli największa frekwencja ze wszystkich posłów opozycji. Ponad 120 interwencji poselskich w sprawach ważnych dla Polek i Polaków. Kilkadziesiąt spotkań z wyborcami w całym kraju. Odwiedzona każda z 82 gmin w województwie lubuskim. Spotkania z radnymi, sołtysami, wójtami, burmistrzami i prezydentami miast.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

„Dwójką” lubuskiej listy Konfederacji będzie Krzysztof Łopatowski. Prawnik z Gorzowa Wielkopolskiego z 40-letnim doświadczeniem w zawodzie. Członek Rady Krajowej partii Nowa Nadzieja.

Trzeci na liście Konfederacji w województwie lubuskim został Robert Piotr Świdkiewicz. Doradca techniczny z Zielonej Góry reprezentujący Konfederację Korony Polskiej Grzegorza Brauna.

Kolejne nazwiska na liście będą prezentowane w niedalekiej przyszłości. Jak zapowiedział poseł Krystian Kamiński, na liście znajdą się także samorządowcy, społecznicy oraz najbardziej aktywni członkowie ugrupowań współtworzących Konfederacje. Walczymy o jak najlepszy wynik! - mówił Kamiński.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u