Potężna ulewa na północy województwa. Zalania w Gorzowie Wielkopolskim!

24 lipiec 2023
Autor: 
Potężna ulewa na północy województwa. Zalania w Gorzowie Wielkopolskim! Redakcja/Archiwum

Potężna ulewa na północy województwa. W Gorzowie doszło do lokalnych podtopień. Strażacy mają pełne ręce pracy!

W poniedziałek, 24 lipca około godziny 21 do Polski z terenu Niemiec wkroczył aktywny układ burzowy generujący sporo wyładowań oraz opady deszczu miejscami o silnym natężeniu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia dla północnych powiatów województwa przed burzami.

Podtopienia w Gorzowie Wlkp.

Lokalnie opad deszczu miał natężenie 15 mm/h. Dodatkowo w trakcie przechodzenia formacji burzowych występował wiatr w porywach do 70-80 km/h. Najpoważniejsza sytuacja występuje obecnie w Gorzowie Wielkopolskim oraz okolicach. Strażacy odnotowali kilkadziesiąt interwencji związanych z lokalnymi podtopieniami. 

Na ulicy Kazimierza Jagiellończyka woda wdarła się do budynku Urzędu Wojewódzkiego. Istniała obawa, że mogło dojść do zalania agregatów prądotwórczych. Na ulicy Borkowskiego doszło do zalania zaparkowanych pojazdów, miejscami wody było po pas. Na placu Staromiejskim w Gorzowie na parkingu zalało zaparkowane samochody, podobna sytuacja wystąpiła na ulicy Teatralnej.

Zgłoszenia od mieszkańców wciąż spływają, strażacy na bieżąco usuwają skutki nawałnicy. 

Czytaj także - Poszli tam skąd inni uciekali. Kilkuset strażaków gasiło pożar toksycznych odpadów w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u