Na sygnale do szpitala w Gorzowie. Policjanci wieźli 2-latka potrzebującego pomocy

27 lipiec 2023
Autor: 
Na sygnale do szpitala. Policjanci wieźli 2-latka potrzebującego pomocy Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policyjny transport do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim. Pomocy potrzebował 2-letni chłopiec, z którym nie było kontaktu i robił się siny. Liczyła się każda minuta.

Nietypowa interwencja przydarzyła się funkcjonariuszom z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Mundurowi mł. asp. Tomasz Owsiany i st. post. Danuta Borucka, poruszając się radiowozem przy ulicy Kwiatowej, zostali zatrzymani przez samochód osobowy jadący z naprzeciwka.

- Okazało się, że to rodzice dwuletniego dziecka, które robiło się sine i nie było z nim kontaktu. Zdesperowani i pełni emocji rodzice nie byli nawet w stanie dokładnie opisać, co się stało. Poprosili jedynie o pomoc dla chłopca - relacjonuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

Na sygnale do szpitala

Policjantka przejęła dziecko od rodziców i wraz z mamą 2-latka wsiadła do radiowozu. Wówczas mł. asp. Tomasz Owsiany włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, aby jak najszybciej dotrzeć do gorzowskiego szpitala.

- Sytuacja nie była łatwa, bowiem o godzinie 14:00 w centrum miasta panował już spory ruch, a mundurowych, Antosia i jego mamę czekał dynamiczny transport policyjnym radiowozem. Liczyła się każda minuta - informuje podinsp. Maludy.

Ostatecznie chłopiec po kilku minutach był już pod opieką medyków na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, gdzie otrzymał profesjonalną pomoc.

Przeczytaj też: Sanepid bada wodę w studniach po pożarze hali w Zielonej Górze. Sprawdź, jak się zgłosić (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u