Gruzini nielegalne przebywali w Polsce. Wpadli w trakcie kontroli drogowej

29 lipiec 2023
Gruzini nielegalne przebywali w Polsce. Wpadli w trakcie kontroli drogowej Fot. NOSG

Straż Graniczna zatrzymała dwóch obywateli Gruzji, którzy nielegalnie przebywali w Polsce. Jeden z mężczyzn przeterminował swój pobyt o prawie rok.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 24 lipca. Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zajmował się kontrolą legalności pobytu cudzoziemców. W trakcie służby na terenie powiatu żarskiego mundurowi skontrolowali samochód osobowy marki Opel.

- Pojazdem podróżowało dwóch Gruzinów w wieku 25 i 37 lat - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kradzież na terenie szpitala. Jest nagranie z monitoringu

Nielegalnie przebywali w Polsce

Już w pierwszych minutach kontroli na jaw wyszło, że obywatele Gruzji powinni opuścić terytorium Polski. A to wszystko po wykorzystaniu dopuszczalnego okresu ich pobytu bez konieczności posiadania wizy.

- W wyniku kontroli legalności pobytu funkcjonariusze SG ustalili, że jeden z cudzoziemców od ponad 11 miesięcy przebywa w Polsce nielegalnie, natomiast drugi przeterminował swój pobyt w naszym kraju o ponad 4 miesiące - informuje por. SG Biskupik.

Cudzoziemcy zostali zatrzymani, a następnie otrzymali decyzje, które nakazują im w ciągu kolejnych 20 dni wyjechać z Polski. Ponadto orzeczono wobec nich także zakaz ponownego wjazdu do Polski, jak i pozostałych krajów strefy Schengen przez 6 miesięcy.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. IMGW wydało kolejne ostrzeżenia przed burzami


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u