Żagań: Zostawili psa samego w domu. Po kilku dniach wezwano policję i straż pożarną

31 lipiec 2023
Autor: 
Zostawili psa samego w domu. Po kilku dniach wezwano służby Fot. KPP Żagań

Mały pies był zamknięty w mieszkaniu w Żaganiu. Ujadał w dzień i w nocy, więc sąsiedzi powiadomili służby. To prawdopodobnie uratowało życie czworonoga.

Wiele osób nieustannie udowadnia, że nie zasługuje na przyjaciela w postaci zwierzaka. Jednym z takich przykładów są mieszkańcy Żagania, którzy zostawili psa samego w domu. Czworonóg codziennie ujadał zarówno w dzień, jak i w nocy.

Inni mieszkańcy budynku w niedzielę, 30 lipca, w godzinach przedpołudniowych postanowili w końcu wezwać policję. - Sąsiedzi obawiali się, że coś złego mogło się stać jego właścicielom - informuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

Pies sam w domu, właścicieli brak

Na miejsce przyjechał patrol policji w składzie st. post. Anna Korczowska i st. post. Błażej Żygalski. Mundurowi poprosili o wsparcie straży pożarnej, która po kilku minutach była już na miejscu. Strażacy podstawili drabinę, a następnie otworzyli okno mieszkania.

- Policjant wszedł po drabinie do lokalu, w którym przebywał mały piesek. Był tam od nieustalonego bliżej czasu. Został zabrany przez funkcjonariuszy i przewieziony do schroniska. Tam będzie czekał na powrót swych właścicieli - relacjonuje sierż. sztab. Szlachetko.

Komendant Powiatowy Policji w Żaganiu otrzymał nawet podziękowania za interwencję patrolu. - Policjantka zaopiekowała się psiakiem, jakby był jej najlepszym przyjacielem. Tak naprawdę to tylko lub aż zwierzę, ale postawa patrolu z tego dnia uświadamia, że w Żaganiu mamy wspaniałych funkcjonariuszy - czytamy w wiadomości.

Przeczytaj też: "Trzeźwy kierowca" w Zielonej Górze i okolicach. Wpadł już jeden pijany kierowca (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u