"Trzeźwy kierowca" w Zielonej Górze i okolicach. Wpadł już jeden pijany kierowca (ZDJĘCIA)

31 lipiec 2023
Autor: 
"Trzeźwy poranek" w Zielonej Górze. Wpadł już jeden pijany kierowca Fot. KMP Zielona Góra

Policjanci z Zielonej Góry prowadzą dziś akcję "Trzeźwy kierowca". Patrole działają w mieście i na drogach powiatu. Zatrzymano już jednego pijanego kierowcę.

Policja w całej Polsce praktycznie każdego dnia zatrzymuje pijanych kierowców. Dzieje się tak mimo licznych kontroli i zaostrzania kar, dlatego potrzebne są cykliczne kontrole. I tak dziś, 31 lipca, mundurowi z zielonogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą akcję "Trzeźwy kierowca".

Działania rozpoczęły już od wczesnych godzin porannych. Policyjne patrole rozstawiały się zarówno na ulicach Zielonej Góry, jak i całego powiatu zielonogórskiego, gdzie były na głównych drogach, ale także tych nieco mniej uczęszczanych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Wpadł jeden kierowca

- Do chwili obecnej funkcjonariusze przebadali kilkuset kierujących. Zatrzymana została jedna osoba, która miała ponad 0,5 promila w wydychanym powietrzu - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Akcja zielonogórskich policjantów będzie prowadzona przez cały dzień. Wzmożone kontrole trzeźwości zakończą się późnym wieczorem.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: Protest przed Zakładem Karnym w Krzywańcu po śmieci 26-letniego Michała (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u