Zostawił otwarte auto w Zielonej Górze i go okradziono. To niejedyna taka sytuacja

03 sierpień 2023
Autor: 
Zostawił otwarte auto w Zielonej Górze i go okradziono Fot. KMP Zielona Góra

Mieszkaniec Zielonej Góry nie zamknął samochodu, więc nadarzyła się okazja. Złodziej ukradł elektronarzędzia warte blisko 2 tysiące złotych. To niejedyna taka sytuacja.

Przed kilkoma dniami jeden z mieszkańców Zielonej Góry wychodząc z samochodu, zostawił wewnątrz torbę z elektronarzędziami. Najprawdopodobniej śpieszył się na tyle, że zapomniał nawet zamknąć pojazdu. Z "okazji" skorzystał więc złodziej, który zabrał sprzęt o wartości blisko 2 tysięcy złotych.

O tym, że warto zamykać auto, przekonał się też pewien obcokrajowiec, który zaparkował na terenie miasta. Złodziej buchnął z jego pojazdu niewielką sumę pieniędzy. Przy okazji zabrał też dokumenty tożsamości, więc cudzoziemiec będzie musiał postarać się o nowe blankiety.

Żeby jeszcze było tego mało to praktycznie identyczna sytuacja miała miejsce nieopodal Sulechowa. I tak mieszkaniec owej gminy został bez torby z pieniędzmi oraz dokumentów. Złodziej zainteresował się także kluczykiem, który pozostawiono w samochodzie. Tym sposobem pokrzywdzony nie dość, że stracił cenne przedmioty, to jeszcze nie mógł odjechać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

"Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo często"

- Policjanci bardzo często mają do czynienia ze zgłoszeniami dotyczącymi kradzieży wartościowego sprzętu pozostawionego przez właścicieli w pojazdach. Czasami są to telefony, laptopy lub sprzęt wędkarski. Złodzieje szukają okazji, aby wzbogacić się w nieuczciwy sposób, a my niestety często nieświadomie im to ułatwiamy - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mundurowi zaznaczają, że zupełnie niefrasobliwym zachowaniem jest pozostawianie cennego sprzętu w niezamkniętych samochodach. Niestety takie sytuacje zdarzają się jednak bardzo często.

- Niech te historie będzie przestrogą dla innych. Nikt nie ma prawa nas okradać, jednakże nie zwalnia nas to z przewidywania, że takie i podobne sytuacje mogą się wydarzyć - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Komendant Główny PSP w Zielonej Górze. Dziękował strażakom, przekazał promesy i łodzie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u