Specjalistyczna firma usunie skażenie Gęśnika po pożarze w Przylepie

09 sierpień 2023
Autor: 
Specjalistyczna firma usunie skażenie Gęśnika po pożarze w Przylepie Fot. UM Zielona Góra

Specjalistyczna firma z Wrocławia zajmuje się usunięciem skażenia cieku wodnego Gęśnik. Wkrótce ruszy filtracja wody.

Minęły blisko 3 tygodnie od pożaru hali z odpadami chemicznymi w zielonogórskim Przylepie. Sytuacja w najbliższej okolicy jest niezwykle trudna. Wody po pożarowe dostały się do okolicznych rowów melioracyjnych, prywatnego stawu oraz do cieku wodnego Gęśnik doprowadzając do skażenia środowiska.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dziecko samowolnie opuściło przedszkole. Nikt tego nie zauważył

Specjalistyczna firma usunie skażenie

Na zlecenie Urzędu Miasta w Zielonej Górze specjalistyczna firma z Wrocławia stworzyła już stację usuwania zanieczyszczeń. Instalacja została ustawiona w pobliżu cieku wodnego Gęśnik i wkrótce rozpocznie filtrację wody. W filtrach zastosowano złoża żwirowo-piaskowe, zeolitowe oraz innowacyjne złoże Katalox Light. 

Remediacja Gęśnika obejmie wodę nagromadzoną między dwiema zaporami rozstawionymi przez straż pożarną. Oczyszczona woda trafi do cieku poniżej zapór. Dodatkowo urzędnicy zapewniają, że w ramach zamówienia usunięte zostanie również zanieczyszczenie z dwóch pobliskich stawów o pojemności 4 tys. metrów sześciennych każdy. 

Czytaj także - Policyjny pościg w Żaganiu. Kierowca uderzył w inne auto, próbował uciec pieszo (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u