Nocna akcja policji w Zielonej Górze. Masowo kontrolowano prędkość w centrum (ZDJĘCIA)

21 sierpień 2023
Autor: 
Nocna akcja policji w Zielonej Górze. Masowo kontrolowano prędkość Fot. KMP Zielona Góra

Akcja policji na drogach w Zielonej Górze. W trakcie minionego weekendu tylko w centrum miasta wpadło 21 kierowców, którzy przekroczyli prędkość.

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego systematycznie prowadzą w ostatnim czasie kontrole prędkości kierujących poruszających się po centrum miasta. Pod szczególnym nadzorem jest ulica Bohaterów Westerplatte oraz aleja Wojska Polskiego. To właśnie tam głównie w weekendy w godzinach wieczornych oraz nocnych mundurowi ustawiają się z laserowymi miernikami prędkości.

- To odpowiedź na skargi mieszkańców oraz zgłoszenia na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące przekraczania prędkości przez kierujących zbyt szybko jadących samochodami czy motocyklami - informowała już kilka miesięcy temu policja w Zielonej Górze.

W piątek 15 kierowców ukaranych mandatami

W piątkowy wieczór, 19 sierpnia, mundurowi skontrolowali 18 motocyklistów, którzy popełnili 10 wykroczeń, w tym 8 przekroczeń prędkości. Ponadto zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych od jednośladów. To przede wszystkim za brak badań i za zły stan techniczny pojazdu, a dokładniej zużyte ogumienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Funkcjonariusze zatrzymali też 6 samochodów osobowych, a kierujący nimi popełnili 5 wykroczeń, w tym 4 to przekroczenia prędkości. Wśród nich znalazł się też kierowca taksówki, który na ul. Westerplatte jechał 92 km/h. Mężczyzna już wcześniej przekraczał prędkość i był karany, więc popełniając recydywę, jego mandat wyniósł 2 tysiące złotych i 11 punktów karnych, co przełożyło się na utratę prawa jazdy.

Sobota nieco spokojniejsza

Następnego dnia policjanci z patrolu motocyklowego zielonogórskiej drogówki skontrolowali w trakcie służby 13 motocykli, 3 auta osobowe oraz busa. Kierujący popełnili 10 wykroczeń, w tym 9 to przekroczenia dozwolonej prędkości i 1 nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Ponadto zatrzymano 3 dowody rejestracyjne od motocykli.

- Jak ocenili policjanci, tego wieczora było zdecydowanie spokojniej na drogach w centrum miasta, czyli wiadomości szybko się rozeszły. Wydział Ruchu Drogowego planuje powtarzanie takich działań na ulicach w centrum miasta również w najbliższych miesiącach - zaznacza podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Taryfikator mandatów

Kierowcy z "ciężką nogą" muszą liczyć się ze sporymi mandatami. Jak wyglądają obecnie ich kwoty? Wszystko prezentujemy poniżej.

  • do 10 km/h: 50 zł i 1 punkt karny
  • 11-15 km/h: 100 zł i 2 punkty karne
  • 16-20 km/h: 200 zł i 3 punkty karne
  • 21-25 km/h: 300 zł i 5 punktów karnych
  • 26-30 km/h: 400 zł i 7 punktów karnych
  • 31-40 km/h - pierwszy raz: 800 zł | recydywa: 1600 zł i 9 punktów karnych
  • 41-50 km/h - pierwszy raz: 1000 zł | recydywa: 2000 zł i 11 punktów karnych
  • 51-60 km/h - pierwszy raz: 1500 zł | recydywa: 3000 zł i 13 punktów karnych
  • 61-70 km/h - pierwszy raz: 2000 zł | recydywa: 4000 zł i 14 punktów karnych
  • 71 km/h i więcej – pierwszy raz: 2500 zł | recydywa: 5000 zł i 15 punktów karnych

Przeczytaj też: Kompletnie pijany spacerował po autostradzie A2 w Lubuskiem. "Szedł do Płocka"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u