Fałszywy policjant oszukał seniora i zarobił 135 tysięcy. Zatrzymali go prawdziwi funkcjonariusze

26 sierpień 2023
Autor: 
Fałszywy policjant oszukał seniora i zarobił 135 tysięcy Fot. KWP Gorzów Wlkp.

To było standardowe oszustwo na policjanta. Telefon, fałszywa historia i zdobycie 135 tysięcy złotych. Na szczęście oszust został zatrzymany.

Policja nieustannie ostrzega przed oszustami i apeluje o zachowanie czujności. Niestety niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ został zmanipulowany przez oszustów. We wtorek, 22 sierpnia, swoje pieniądze stracił mieszkaniec powiatu wschowskiego, który zaufał fikcyjnemu policjantowi.

- Na telefon stacjonarny 71-latka zadzwoniła osoba podająca się za funkcjonariusza policji. Poinformowała seniora, że jego zięć spowodował wypadek i w celu uniknięcia zatrzymania należy wpłacić kaucję w wysokości 135 tysięcy złotych. Senior niczego nie świadomy, przekazał pieniądze mężczyźnie, który podjechał pod jego dom - relacjonuje mł. asp. Łukasz Pieprzyk z policji we Wschowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Fałszywy policjant został zatrzymany

O sprawie powiadomiono funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. Mundurowi przy pomocy funkcjonariuszy z Leszna ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie. Był to 29-letni mieszkaniec powiatu leszczyńskiego.

- Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał on zarzut pomocnictwa przy oszustwie - informuje mł. asp. Pieprzyk.

Mundurowi przypominają, że policjanci nie odbierają gotówki, ani nie wysyłają po nich specjalnych kurierów. Już na początku rozmowy, gdy ktoś chce rozmawiać z nami o pieniądzach, wypytuje o oszczędności czy miejsce ich przechowywania, powinniśmy zakończyć połączenie.

Przeczytaj też: 17-latek wyrwał nastolatce słuchawki w Zielonej Górze. Wszystko nagrała kamera (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u