Nocny pożar w Świebodzinie. Płonęło mieszkanie (ZDJĘCIA)

31 sierpień 2023
Nocny pożar w Świebodzinie. Płonęło mieszkanie Fot. KP PSP Świebodzin

Pożar w Świebodzinie. Płonęło mieszkanie w kamienicy przy ulicy Głogowskiej. Z ogniem walczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Świebodzinie w środę, 30 sierpnia, późnym wieczorem. Po godzinie 23:10 w ogniu stanęło mieszkanie w budynku przy ulicy Głogowskiej.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy z miejskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej. Strażacy po kilku minutach byli już pod wskazanym adresem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielonogórscy pięcioboiści jadą na Igrzyska

Sterta śmieci w mieszkaniu

Ratownicy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu udali się do środka obiektu. Rozwinięta została oczywiście też linia gaśnicza. Po chwili strażacy byli już w lokalu na pierwszym piętrze i przystąpili do gaszenia ognia.

- Działania gaśnicze pozwoliły na szybkie ugaszenie pożaru. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskiej straży pożarnej.

Ogień szybko się rozprzestrzeniał przede wszystkim za sprawą przeróżnych śmieci nagromadzonych w mieszkaniu. Były to między innymi ubrania, gazety oraz plastikowe butelki. Jedno z pomieszczeń przypominało nieco wysypisko śmieci.

Przeczytaj też: Miał nieistniejące "blachy", jechał bez kasku i nie tylko. Wpadł w Zielonej Górze


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u