Niesprawna ciężarówka zatrzymana na trasie S3. Miała uszkodzone hamulce i oponę (ZDJĘCIA)

06 wrzesień 2023
Niesprawna ciężarówka zatrzymana na trasie S3 Fot. ITD Gorzów Wielkopolski

Funkcjonariusze z ITD Gorzów Wielkopolski ujawnili na trasie S3 niesprawną ciężarówkę. Zatrzymali dowody rejestracyjne, a karę dostanie firma.

Jeden z patroli ITD Gorzów Wielkopolski kontrolował we wtorek, 5 września, pojazdy poruszające się po trasie S3 w okolicach Skwierzyny. W trakcie czynności mundurowi zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej ciężarówkę należącą do polskiego przedsiębiorcy.

Niesprawne hamulce, uszkodzona opona

Inspektorzy sprawdzili wszelkie dokumenty oraz stan trzeźwości kierowcy. Później przeszli do kontroli stanu technicznego. Tutaj stwierdzono usterki zarówno w ciągniku siodłowym, jak i naczepie.

- W ciągniku na kołach osi napędowej była zbyt duża różnica sił hamowania. W naczepie natomiast były popękane tarcze hamulcowe na lewym kole pierwszej osi i na prawym kole drugiej osi. Dodatkowo na kołach drugiej i trzeciej osi była zbyt duża różnica sił hamowania. Ponadto na lewym kole pierwszej osi była nadmiernie zużyta opona - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne od ciągnika i naczepy oraz wydali zakaz dalszej jazdy do czasu usunięcia usterek. Karę pieniężną za przewinienia otrzyma wkrótce szef firmy oraz osoba zarządzająca transportem w przedsiębiorstwie.

Przeczytaj też: Gorzów: Wpadł do bagna i utknął. Zdążył powiedzieć, że się zapada


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u