Zatrzymano 30 obywateli Syrii, w tym 5 dzieci. Jechali w jednym busie do Niemiec

06 wrzesień 2023
Autor: 
Zatrzymano 30 obywateli Syrii. Jechali w jednym busie do Niemiec Fot. NOSG

Samochód pełny nielegalnych imigrantów ujawniono nieopodal polsko-niemieckiej granicy. W środku podróżowało 30 obywateli Syrii, wiózł ich Uzbekistańczyk.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 4 września. Patrol funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach pełnił służbę na autostradzie A18. Pogranicznicy mieli za cel przeciwdziałanie nielegalnej migracji.

- Mundurowi zatrzymali pojazd marki Fiat Ducato o polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą tego pojazdu okazał się być obywatel Uzbekistanu, który przewoził w przestrzeni ładunkowej 30 obywateli Syrii, w tym 5 małoletnich dzieci - relacjonuje mł. chor. SG Paweł Gajdemski z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra - miasto bachusików

Nielegalni imigranci i kierowca zatrzymani

Szybka kontrola legalności pobytu wykazała, że cudzoziemcy przebywali w Polsce nielegalnie. Wszyscy chcieli dostać się do Niemiec, nie posiadając wizy lub innych dokumentów uprawniających do pobytu i przekraczania granicy. Obywatele Syrii mieli jedynie dokumenty potwierdzające pobyt na terytorium Słowacji. Tym sposobem zostali oni zatrzymani.

Funkcjonariusze zatrzymali też obywatela Uzbekistanu, który udzielał pomocy w przekroczeniu granicy. Dalsze czynności wykazały, że na początku roku złożył on wniosek do Wojewody Małopolskiego w sprawie wydania zezwolenia na pobyt czasowy. W związku z tym najprawdopodobniej zostanie wobec niego wydana decyzja o zobowiązaniu do powrotu do kraju pochodzenia.

Jak zaznacza mł. chor. SG Gajdemski, pojazd użyty do nielegalnego procederu był przystosowany do przewozu towarów. Stwarzało to bardzo duże zagrożenie dla życia i zdrowia przewożonych cudzoziemców.

Przeczytaj też: Akcja CBŚP w Lubuskiem. Rozbito gang tytoniowy. Zatrzymano kolejne osoby (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u