Dziecko siedziało na torach w Nowej Soli. Pociąg musiał awaryjnie hamować

13 wrzesień 2023
Autor: 
Dziecko siedziało na torach w Nowej Soli Redakcja/archiwum

Pięcioletnie dziecko siedziało na torach przy dworcu PKP w Nowej Soli. Zauważył je maszynista, który wyjeżdżał ze stacji i awaryjnie zatrzymał pociąg.

Wszystko wydarzyło się w środowe popołudnie, 13 września, około godziny 13:00. Maszynista pociągu Polregio relacji Wrocław Główny - Zielona Góra Główna zauważył siedzące na torach dziecko.

Mężczyzna od razu załączył hamulec, aby nie doszło do potrącenia. Na szczęście maszynista zareagował w porę, co ostatecznie nie doprowadziło do tragedii. Pociąg zatrzymał się awaryjnie.

- W pociągu znajdował się patrol Straży Ochrony Kolei. Funkcjonariusze wybiegli, zdjęli dziecko z torów i zabrali w bezpieczne miejsce - relacjonuje Karol Jakubowski, rzecznik prasowy PKP PLK.

Policja prowadzi ustalenia

O zdarzeniu poinformowana została również nowosolska policja. Mundurowi udali się na miejsce. Wiadomo, że 5-letni chłopiec cały i zdrowy trafił w ręce rodziców.

- Trwają policyjne ustalenia. Jest to zdarzenie z udziałem dziecka, więc musimy wszystko dokładnie zweryfikować. Czynności są na wstępnym etapie. Na tę chwilę nie mogę powiedzieć nic więcej - informuje mł. asp. Justyna Sęczkowska - Sobol, rzecznik policji w Nowej Soli.

Obecnie nie wiadomo, w jakich okolicznościach dziecko znalazło się na torach. W tym czasie powinno być jednak w przedszkolu.

Przeczytaj też: Wyniki badań po pożarze hali w Zielonej Górze są zatrważające. Wiemy, co wykryto (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u