Pościg na S3. Pijany 17-latek wiózł 37 nielegalnych imigrantów (FILM, ZDJĘCIA)

14 wrzesień 2023
Autor: 
Pościg na S3. Pijany 17-latek wiózł 37 nielegalnych imigrantów Fot. NOSG

Pościg za kurierem przewożącym imigrantów na trasie S3 w Lubuskiem. 17-letni Polak wiózł 36 obywateli Syrii oraz Turka. Wszyscy zostali zatrzymani.

Sytuacja miała miejsce we wtorek, 12 września. Patrol funkcjonariuszy Straży Granicznej z placówki w Gorzowie Wielkopolskim wytypował do kontroli na trasie S3 samochód dostawczy marki Citroen. Pojazd miał polskie numery rejestracyjne.

Mundurowi użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych, aby zatrzymać pojazd. Kierowca za nic miał jednak polecenia pograniczników i z dużą prędkością zaczął oddalać się od patrolu. Natychmiast podjęto więc pościg za uciekającym samochodem.

Pijany 17-latek wiózł nielegalnych imigrantów

- Kierowca lekceważył przepisy ruchu drogowego i nie zważał na stwarzanie zagrożenia innym użytkownikom drogi. Po kilku kilometrach pościgu, podczas którego krewki kierowca kilkakrotnie próbował zepchnąć ścigające go samochody, udało się bezpiecznie zatrzymać pojazd - relacjonuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Szybko okazało się, że za kierownicą był 17-letni Polak. Badanie alkomatem wykazało, że miał około 0,6 promila alkoholu. Został on zatrzymany i usłyszał zarzuty prowadzenia bez uprawnień, jazdy na "podwójnym gazie", niezatrzymania się do kontroli oraz organizowania nielegalnego przekroczenia granicy ze Słowacji do Polski z zamiarem dowiezienia do Niemiec. Tylko za ostatnie przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Zatrzymano 37 cudzoziemców

- W części ładunkowej dostawczego busa znajdowało się 36 obywateli Syrii oraz obywatel Turcji, którzy nie posiadali dokumentów tożsamości. Nie mieli też dokumentów potwierdzających legalność pobytu w Polsce, ale posiadali słowackie dokumenty pobytowe - informuje por. SG Biskupik.

Wobec nielegalnych imigrantów wszczęto postępowania w sprawie zobowiązania ich do powrotu. Wszyscy dorośli cudzoziemcy usłyszeli zarzuty, przyznali się do zarzucanych im czynów i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na roczny i dwuletni okres próby. Na koniec zostali przekazani służbom ze Słowacji.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Słupek wysunął się pod samochodem na deptaku. Mieszkaniec: "Ale dziadostwo"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u