Zielona Góra: Kierowca Lexusa uznał, że tablice rejestracyjne "nie pasują" do jego auta

15 wrzesień 2023
Autor: 
Kierowca Lexusa uznał, że tablice rejestracyjne "nie pasują" do jego auta Fot. KMP Zielona Góra

Zdjął przednią tablicę rejestracyjną, bo "nie pasowała" do jego auta. Policja zabrała mu dowód rejestracyjny. Po pięciu dniach mężczyzna znów został zatrzymany za to samo.

Samochody bez przedniej tablicy rejestracyjnej coraz częściej pojawiają się na polskich drogach. Przepisy są jednak nieugięte i nakazują posiadanie rejestracji z obu stron pojazdu. Za nic miał to między innymi kierowca Lexusa zatrzymany w Zielonej Górze w sobotę, 9 września.

Wówczas patrol z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał mężczyźnie dowód rejestracyjny od pojazdu. To nie tylko za brak "blachy", ale również za niezgodne z przepisami przyciemnione szyby i zbyt głośną pracę układu wydechowego.

Policja: "Tłumaczył, że tablice nie pasują do jego auta"

W czwartek, 14 września, mundurowi z zielonogórskiej drogówki zatrzymali Lexusa po raz kolejny. Kierowca znów jechał bez tablicy rejestracyjnej. Ta znajdowała się na podszybiu.

- 45-letni mężczyzna powiedział policjantom, że godzinę wcześniej odzyskał dowód rejestracyjny w stacji diagnostycznej, bo wtedy miał tablicę rejestracyjną przymocowaną na tzw. trytytki. Kierujący stwierdził, że jego samochód nie ma miejsca konstrukcyjnie przeznaczonego na tablicę rejestracyjną - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Funkcjonariusze ponownie nie podzielili gustów kierującego. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Tym razem w obecności policjantów poprawnie przymocował tablicę i zobowiązał się, że następnego dnia "na pewno zamocuje ją na stałe w warsztacie samochodowym".

Przeczytaj też: Ukradli paliwo ze spycharek w Zielonej Górze. Rozpoznajesz ich? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u