Pożar na autostradzie A2. Płonął samochód, nic z niego nie zostało (ZDJĘCIA)

20 wrzesień 2023
Autor: 
Pożar na autostradzie A2. Płonął samochód, nic z niego nie zostało Fot. KP PSP Sulęcin

Pożar na autostradzie A2 w Lubuskiem. W rejonie MOP Koryta palił się samochód osobowy. Do akcji wysłano trzy zastępy straży pożarnej.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Sulęcinie w środowe przedpołudnie, 20 września. Tuż przed godziną 9:30 na 40-kilometrze autostrady A2 w okolicach MOP Koryta w ogniu stanął samochód osobowy marki Renault. Pojazd znajdował się na jezdni w kierunku Poznania.

Do akcji wyruszyły dwa zastępy straży pożarnej z sulęcińskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej oraz zastęp ochotników z OSP Torzym. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pojazd był już praktycznie całkowicie objęty ogniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

Samochód doszczętnie spłonął

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze. Następnie podali dwa prądy wody w natarciu na płonące auto. Później w ruch poszła też piana gaśnicza.

Po kilku minutach sytuacja pożarowa została opanowana. Niestety Renault nadaje się już tylko do kasacji. Pojazd doszczętnie spłonął. Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Ogień prawdopodobnie pojawił się w komorze silnika.

- Kierowca samochodu znajdował się poza pojazdem. Nie odniósł on obrażeń - relacjonuje st. kpt. Rafał Sobczak, rzecznik sulęcińskich strażaków.

Autostrada A2 w stronę Poznania na czas akcji gaśniczej była całkowicie zablokowana. Na miejscu pracował także patrol policji oraz służba utrzymania autostrady.

Przeczytaj też: Akcja policji w Skwierzynie. Odzyskano motocykle skradzione w Niemczech (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u