Uwierzyła, że jej dzieci potrąciły kobietę w ciąży. Oddała oszustom 120 tysięcy

26 wrzesień 2023
Autor: 
Uwierzyła, że jej dzieci potrąciły kobietę w ciąży. Oddała oszustom 120 tysięcy Redakcja/archiwum

Ponad 120 tysięcy złotych straciła mieszkanka okolic Wschowy. Kobieta uwierzyła, że jej dzieci spowodowały wypadek. Aby je "ratować" przekazała kasę oszustom.

Policja w całej Polsce nieustannie ostrzega przed oszustami i apeluje o zachowanie czujności. Niestety niemalże codziennie co najmniej jeden mieszkaniec województwa lubuskiego traci swoje pieniądze, ponieważ został zmanipulowany przez oszustów. Na popularności nie traci między innymi oszustwo na policjanta. Tak było również w tym przypadku.

Fałszywy policjant i informacja o wypadku

W niedzielny wieczór, 24 września, do mieszkanki powiatu wschowskiego zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza policji.

- Kobieta odebrała telefon z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy z udziałem ciężarnej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych - relacjonuje nadkom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

Oszust doskonale zmanipulował rozmówczynię. Nie trzeba było długo czekać i przygotowała ona wszystkie oszczędności swojego życia. Łącznie było to ponad 120 tysięcy złotych. Następnie kobieta w wyznaczonych miejscach przekazała gotówkę przestępcom.

Myślisz, że chcą cię oszukać? Powiadom policję!

Mundurowi cały czas przypominają, że jeśli ktoś chce rozmawiać z nami o pieniądzach, a do tego podaje się za policjanta, który proponuje nam różne "układy", to lepiej od razu się rozłączyć. Pamiętajmy, że policjant czy prokurator nigdy nie będzie żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności.

- Nie dajmy się nabrać na wymyślone historie. Zachowując zimną krew, w pierwszej kolejności sprawdźmy wiarygodność informacji. W przypadku obaw i podejrzeń co do próby dokonania oszustwa należy niezwłocznie powiadomić o tym policję - zaznacza nadkom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Sterydy w paczce z Holandii. Sprawa trafiła do prokuratury (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u