Wiózł cysternę w naczepie do Ukrainy. Wpadł koło Świebodzina

04 październik 2023
Autor: 
Wiózł cysternę w naczepie do Ukrainy. Wpadł koło Świebodzina Fot. ITD Zielona Góra

Przewoził cysternę w naczepie, co naruszyło przepisy dotyczące towarów niebezpiecznych. Kierowca dostał 3,5 tysiąca mandatów, a jego szefowi grozi aż 16 tysięcy kary.

Funkcjonariusze z ITD Zielona Góra prowadzili we wtorek, 2 października, działania na drodze krajowej nr 92 w Wilkowie koło Świebodzina. Mundurowi kontrolowali pojazdy, które poruszały się po krajówce. W trakcie służby zatrzymali do kontroli między innymi ukraińską ciężarówkę. Kierowca jechał z Wielkiej Brytanii do Ukrainy.

Przewoził cysternę w naczepie. Był też sam ciągnik

Kiedy inspektorzy zajrzeli za "firankę" okazało się, że w naczepie przewożono ciągnik siodłowy oraz samochód ciężarowy z cysterną. Oznakowanie tego drugiego wskazywało na przewóz oleju napędowego.

- Kierowca nie okazał dokumentu potwierdzającego oczyszczenie cysterny z resztek substancji niebezpiecznych, a na dnie znajdowała się ciecz przypominająca wyglądem i zapachem olej napędowy. Taki przewóz podlega pod przepisy dotyczące towarów niebezpiecznych. Kierowca nie posiadał jednak wymaganej dokumentacji i wyposażenia, a ciężarówka nie była oznakowana wymaganymi tablicami - informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

To jednak nie koniec. Przewożony pojazd nie był prawidłowo zabezpieczony do transportu, a funkcjonariusze mieli też zastrzeżenia do czasu pracy kierowcy i obsługi tachografu.

Mandaty dla kierowcy i spora kara dla szefa

Mundurowi z zielonogórskiej ITD ukarali kierowcę mandatami karnymi w łącznej wysokości 3550 złotych. Ponadto wobec przedsiębiorcy zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej za naruszenie ustaw o transporcie drogowym i o przewozie towarów niebezpiecznych. Grozi mu kara w łącznej wysokości 16,2 tysięcy złotych.

- Pojazd został skierowany na parking dla pojazdów ADR. Zakazano również jego dalszego używania do czasu usunięcia nieprawidłowości - przekazują inspektorzy.

Przeczytaj też: Dostawczak utknął pod wiaduktem koło Gorzowa. Droga była zablokowana


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u