Oszuści wyrolowali 29-latkę ze Słubic. Straciła 49 tysięcy, wiozła kolejne 100

05 październik 2023
Oszuści wyrolowali 29-latkę ze Słubic. Straciła 49 tysięcy, wiozła kolejne 100 Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Oszuści nadal w akcji. Tym razem pieniądze straciła 29-letnia mieszkanka Słubic. Oszust wyłudził 49 tysięcy złotych, a poszkodowana została z kredytem.

Osoby zaangażowane w oszustwa korzystają z różnych metod. O tych "na wnuczka" czy "na policjanta" mówi się bardzo często, ale w ciągu ostatnich miesięcy nieustannie możemy spotkać się ze sposobem "na pracownika banku". To właśnie w ten sposób swoje oszczędności straciła kolejna osoba. Tym razem była to 29-letnia mieszkanka Słubic.

- Przestępca podał się za pracownika banku i przekonał, że w innym mieście jakaś kobieta, próbuje zaciągnąć na nią kredyt oraz zamierza wypłacić pieniądze. Aby zablokować to działanie, polecił, aby 29-latka udała się do swojego banku i wzięła kredyt w takiej samej kwocie - relacjonuje st. asp. Ewa Murmyło z policji w Słubicach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Straciła 49 tysięcy. Wiozła kolejne 100

Dalej wszystko szło jak domino. Kobieta pojechała do innego banku wskazanego przez rozmówcę, aby wpłacić pieniądze na specjalne konto, które należy do "państwowej instytucji chroniącej pieniądze". Kiedy się rozłączył, jego prawdomówność potwierdził rzekomy prokurator z Warszawy. Tym sposobem do oszustów trafiło 49 tysięcy złotych.

Przestępcom było jednak za mało. Rozochoceni próbowali namówić 29-latkę do wzięcia kolejnego kredytu, ale już na 100 tysięcy. Kobieta zaciągnęła kolejny kredyt, ale w drodze do banku zorientowała się, że coś jest nie tak. Wówczas zgłosiła się na policję.

- Działania słubickich funkcjonariuszy skutkowały zablokowaniem kolejnego kredytu. 49 tysięcy, które pokrzywdzona kobieta wpłaciła na konto, już po 3 minutach zostały wypłacone przez nieznaną osobę w innym miejscu w Polsce - informuje st. asp. Murmyło.

Policja cały czas przypomina, że jeśli ktoś chce rozmawiać z nami o pieniądzach to lepiej od razu się rozłączyć i samemu zadzwonić do naszego banku. Należy też pamiętać, iż pracownicy banków czy policjanci nie dzwonią z pytaniami o stan naszego konta lub podanie danych do kont bankowych.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek na krajowej "24" koło Skwierzyny. Jedna osoba nie żyje (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u