Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał za szybko. Dostał dwa mandaty

15 październik 2023
Autor: 
Wyprzedzał na przejściu dla pieszych i jechał za szybko Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych to jedno z najbardziej niebezpiecznych zachowań wśród kierowców. Ostatnio zrobił tak kierowca koło Krosna Odrzańskiego.

Wszystko wydarzyło się w czwartek, 12 października. Tego dnia krośnieńscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzili działania "Pieszy bezpieczny na przejściu". Patrole między innymi rozstawiały się w okolicach przejść dla pieszych i kontrolowały zachowania zarówno niechronionych uczestników ruchu drogowego, jak i kierowców.

Wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Jeden z patroli działał w Sękowicach pod Gubinem. Tuż po godzinie 10:40 mundurowi zatrzymali tam kierującego Volkwagenem, który zdecydował się na wyprzedzanie na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto jechał 65 km/h na "pięćdziesiątce".

- Za popełnione wykroczenia otrzymał dwa mandaty karne na łączną kwotę 1600 złotych i 17 punktów karnych - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

W trakcie całej akcji policjanci ujawnili łącznie 23 wykroczenia, w tym 17 popełnionych przez kierowców i 6 popełnionych przez samych pieszych. - W przypadku kierowców, najczęściej dochodziło do przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych, natomiast interwencje wobec pieszych związane były w przechodzeniem przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - informuje kom. Kulka.

Mundurowi apelują do wszystkich uczestników drogi o zachowanie ostrożności. To zwłaszcza z uwagi na szybko zapadający zmrok.

Przeczytaj też: Zakaz wyprzedzania dla ciężarówek. Policja kontroluje i sypią się mandaty (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u