Białorusin ciężarówką przemycał nielegalnych migrantów. Wpadł niedaleko granicy (ZDJĘCIA)

26 październik 2023
Autor: 
Białorusin ciężarówką przemycał nielegalnych migrantów Fot. NOSG

Nielegalni imigranci w Polsce. 21 cudzoziemców jechało w naczepie ciężarówki. Wiózł ich obywatel Białorusi. Wszyscy zostali zatrzymani.

Nadodrzański Oddział Straży Granicznej nieustannie prowadzi wzmożone działania w celu zwalczania nielegalnej migracji cudzoziemców. Takie działania prowadzili między innymi w piątek, 20 października, funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku.

Patrol mundurowych pełnił służbę na autostradzie A2. To właśnie tam nieopodal granicy zatrzymali oni do kontroli ciągnik siodłowy marki Iveco wraz z naczepą. Zestaw miał litewskie numery rejestracyjne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Nielegalni migranci zatrzymani

Ciężarówką kierował 33-letni obywatel Białorusi. Mundurowi nie wierzyli jednak własnym oczom, gdy rozpoczęli przeszukiwanie naczepy.

- W naczepie znaleziono specjalnie skonstruowaną skrytkę konstrukcyjną, podwójna ściana, w której znajdowało się 21 cudzoziemców. To 17 Syryjczyków, 3 Irańczyków oraz Irakijczyk - informuje por. SG Paweł Biskupik, rzecznik NOSG.

Kontrola nielegalnych imigrantów była w zasadzie formalnością. Nikt nie posiadał dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Tym sposobem wszystkich zatrzymano i wszczęto wobec nich postępowania w sprawie zobowiązania do powrotu. Syryjczyków objęto dozorem Straży Granicznej, a pozostałych umieszczono strzeżonym ośrodków dla cudzoziemców.

Kara także dla kierowcy

Kierowca ciężarówki usłyszał już zarzut udzielenia pomocy cudzoziemcom w usiłowaniu przekroczenia polsko-niemieckiej granicy, za co grozi kara do 3 lat więzienia. 33-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Wobec niego również wszczęto postępowanie w sprawie zobowiązania do powrotu.

Przeczytaj też: Diler narkotyków nie wytrzymał nerwowo. To go zdradziło


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u