30-letni Paweł odnaleziony. Policja podała najnowsze informacje (ZDJĘCIA)

27 październik 2023
30-letni Paweł odnaleziony. Policja podała najnowsze informacje Fot. Lubuska Policja

Zaginięcie Gorzów Wielkopolski. 30-latek wyszedł z Komendy Miejskiej Policji i przepadł bez śladu. Został już odnaleziony.

Informacja o zaginięciu 30-letniego Pawła W. trafiła do służb w niedzielę, 22 października. Tego dnia mężczyzna około godziny 9:15 opuścił budynek Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Wyszyńskiego. Kierował się w stronę ronda Wyszyńskiego.

Niestety godziny mijały, a mężczyzna nie wracał do domu. Nie nawiązywał też żadnego kontaktu z bliskimi. Rodzina postanowiła więc zgłosić jego zaginięcie. Do działań od razu przystąpili gorzowscy policjanci. Trzy dni później, 25 października, w sprawie jego zaginięcia wydano oficjalny komunikat dla mediów.

Zaginął Gorzów Wielkopolski - został odnaleziony przez policję

Dziś po pięciu dniach od zaginięcia 30-latek został odnaleziony. Po godzinie 16:00 na ulicy Podmiejskiej w Gorzowie Wielkopolskim zauważył go patrol policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji.

- Po intensywnych i szeroko zakrojonych działaniach poszukiwawczych misja kończy się sukcesem. Pan Paweł cały i zdrowy trafi do domu. Ale póki co, z uwagi na wyziębienie, badają go medycy - informuje podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Szukano go w dzień i w nocy

Początkowo w poszukiwania mężczyzny zaangażowana była jedynie policja oraz bliscy 30-latka. Z czasem do akcji wkroczyła też Państwowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Ponadto w Gorzowie i okolicach działali ratownicy wodni z WOPR Świebodzin.

Służby sukcesywnie przeczesywały zarówno miasto, jak i okoliczne kompleksy leśne. W działaniach wykorzystywano między innymi quady oraz drony wyposażone w kamery termowizyjne. Dzięki temu w krótkim czasie można było penetrować hektary trudnodostępnych miejsc.

Przeczytaj też: Pobił starszego mężczyznę. Policja publikuje zdjęcie sprawcy. Rozpoznajesz go?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u