Kradła laptopy ze szkoły. Sprzedawała je w lombardach

28 październik 2023
Ukradła laptopy ze szkoły. Sprzedawała je w lombardach Fot. KMP Zielona Góra

42-latka z Zielonej Góry kradła laptopy ze szkoły podstawowej, w której pracowała. Sprzęt sprzedawała w lombardach. Początkowo nie chciała się przyznać.

We wrześniu do Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zgłosiła się dyrektor jednej ze szkół podstawowych działającej na terenie miasta. Kobieta złożyła zawiadomienie o kradzieży.

- Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że z budynku szkoły nieznany sprawca wyniósł w czasie przerwy wakacyjnej sprzęt komputerowy. Było to 8 laptopów o wartości ponad 20 tysięcy złotych - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Młody złodziej okradł lombard. Jest nagranie z monitoringu

"Wynosiła codziennie po jednym laptopie"

Sprawą zajęli się kryminalni z II Komisariatu Policji. Funkcjonariusze sukcesywnie zawężali krąg podejrzanych aż ustalili, że za kradzież odpowiedzialna jest jedna z pracownic obsługi szkoły. 42-latka została zatrzymana i przesłuchana.

- Początkowo nie chciała przyznać się do kradzieży, ale gdy policjanci pokazali, jakimi dowodami dysponują, podejrzana opowiedziała, jak doszło do przestępstwa. Z relacji kobiety wynikało, że wykorzystując przerwę wakacyjną wynosiła codziennie po jednym laptopie - informuje podinsp. Stanisławska.

42-latka sprzedawała skradzione laptopy w lombardach. Kradzieże tłumaczyła swoimi problemami finansowymi.

Wkrótce stanie przed sądem

Kobiecie przedstawiono zarzuty kradzieży. Grozi jej za to kara od 3 miesięcy do nawet 5 lat pozbawienia wolności. Skradzionych komputerów nie udało się odzyskać, więc będzie ona musiała naprawić szkodę z własnych środków.

Przeczytaj też: Zderzenie osobówek w centrum miasta. "To standardowe miejsce" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u