Pościg za Ukraińcem. Wiózł nielegalnych migrantów (ZDJĘCIA)

30 październik 2023
Autor: 
Pościg za Ukraińcem. Wiózł nielegalnych migrantów Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Nielegalni migranci z Syrii oraz ich kurier, obywatel Ukrainy, zatrzymani koło Krosna Odrzańskiego. Jechali do Niemiec. Po pościgu złapali ich policjanci.

Wszystko wydarzyło się w środę, 25 października. W godzinach wieczornych patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego kontrolował prędkość pojazdów poruszających się po drodze krajowej nr 32 w miejscowości Brzózka. W trakcie działań mundurowi zainteresowali się między innymi pojazdem marki BMW X5.

- Kierowca jechał na "pięćdziesiątce" z prędkością 78 kilometrów na godzinę. Policjantka dała kierującemu sygnał do zatrzymania się. Ten widząc to, zjechał na pobocze, zawrócił i próbował uciec - relacjonuje kom. Justyna Kulka, rzecznik policji w Krośnie Odrzańskim.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Nielegalni migranci w aucie. Ruszył pościg

Funkcjonariusze z drogówki od razu podjęli pościg za kierującym. W międzyczasie o sytuacji powiadomiono dyżurnego, który skierował na krajową "32" więcej patroli. Na szczęście uciekiniera w BMW udało się szybko zatrzymać.

- Gdy policjanci podeszli do samochodu, poznali przyczynę nerwowego zachowania 40-letniego obywatela Ukrainy. W aucie, na złożonym tylnym siedzeniu oraz w przestrzeni bagażowej przewoził siedmiu obywateli Syrii w wieku od 21 do 43 lat - informuje kom. Kulka.

Wszyscy usłyszeli zarzuty

Syryjczycy usłyszeli zarzut przekroczenia wbrew przepisom granicy z Białorusi do Polski oraz usiłowania przekroczenia granicy z Polski do Niemiec. Wszystkich przekazano Straży Granicznej. Wobec nich wydane zostaną decyzje zobowiązujące ich do powrotu.

Obywatel Ukrainy, który kierował BMW, usłyszał z kolei zarzut udzielenia pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy z Polski do Niemiec, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia. Odpowie on też za przekroczenie prędkości, niezatrzymanie się do kontroli, przewożenie pasażerów bez zapiętych pasów i w liczbie o 3 więcej niż w dowodzie rejestracyjnym, za co zatrzymano mu prawo jazdy.

Przeczytaj też: Tragiczny wypadek koło Gubina. Nie żyje motorowerzysta


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u