Psy żyły we własnych odchodach i bez jedzenia. Właściciele nie widzieli problemu (ZDJĘCIA)

31 październik 2023
Autor: 
Psy żyły we własnych odchodach i bez jedzenia Fot. KPP Sulęcin

Psy żyły w tragicznych warunkach. Nie miały jedzenia, wody i były poranione. Leżały w stercie śmieci i odchodów. Właściciele nic sobie z tego nie robili.

W ostatnim czasie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie wraz z przedstawicielami gorzowskiego inspektoratu OTOZ Animals interweniowali w gminie Torzym. To po zgłoszeniu, w którym wskazano, że na jednej z posesji ma znajdować się skrajnie zaniedbana suczka wraz ze szczenięciem.

"Czworonogi przebywały w tragicznych warunkach"

- Po przyjeździe na miejsce, okazało się, że warunki, w jakich przebywają czworonogi, są po prostu tragiczne. Znajdowały się one na zewnątrz posesji. Nie miały ciepłego i suchego schronienia, czystej wody i pokarmu. Suczka przywiązana na bardzo krótkiej uwięzi była niedożywiona i poraniona. Widać było, że za wszelką cenę chce chronić potomstwo - relacjonuje sierż. sztab. Klaudia Biernacka, rzecznik sulęcińskiej policji.

Przedstawiciele OTOZ Animals od razu rozpoczęli procedurę odebrania psów. W międzyczasie usłyszeli oni szczekanie dochodzące z budynku gospodarczego. W środku znajdował się duży, przestraszony pies.

- Leżał zamknięty w zaciemnionym pomieszczeniu w stercie śmieci i odchodów. On również nie miał świeżej wody i pożywienia. Był wychudzony i wizualnie zaniedbany. W tym przypadku, pracownicy stowarzyszenia także podjęli decyzję o zabezpieczeniu psiaka - informuje sierż. sztab. Biernacka.

Właściciele nie przejmowali się psami

Wobec właścicieli wszczęto postępowania dotyczące znęcania się nad zwierzętami. Wkrótce będą oni odpowiadać za to przed sądem. Za znęcanie się grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Żaden z właścicieli zwierząt nie poczuwał się do odpowiedzialności za stan czworonogów - dodaje rzecznik policji w Sulęcinie.

Psy będą miały nowe domy

Suczka i szczenię zostały już zaopiekowane przez OTOZ Animals i wkrótce będą mogły liczyć na nowy dom. Znalazł już go największy z psiaków, który mieszkał w budynku gospodarczym. Zaopiekował się nim asp. Michał Gondek, dzielnicowy z Posterunku Policji w Torzymiu. Zyskał imię Szatan i zupełnie nie przypomina już zlęknionego i zaniedbanego czworonoga.

Przeczytaj też: Pościg za Ukraińcem. Wiózł nielegalnych migrantów (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u