Akcja Znicz w Lubuskiem. Zatrzymano sporo pijanych kierowców (ZDJĘCIA)

02 listopad 2023
Autor: 
Akcja Znicz w Lubuskiem. Zatrzymano sporo pijanych kierowców Fot. Lubuska Policja

Wszystkich Świętych. Dobiega końca policyjna akcja Znicz. W tym roku w Lubuskiem było bezpiecznie. Wpadło niestety sporo pijanych kierowców.

Ogólnopolska akcja Znicz ruszyła w sobotę, 28 października. Od tego dnia na drogach oraz w rejonie cmentarzy mogliśmy zauważyć zdecydowanie większą ilość patroli policji z Wydziału Ruchu Drogowego. Tylko w województwie lubuskim codziennie na trasy wyjeżdżało około 200 funkcjonariuszy samej drogówki.

Policjanci sprawdzali przede wszystkim prędkość, z jaką poruszają się kierowcy oraz stan trzeźwości zmotoryzowanych. Nie brakowało też kontroli stanu technicznego pojazdów czy wymaganego wyposażenia samochodu, chociażby w foteliki dla dzieci.

- Kulturalni kierowcy nie mieli się czego obawiać, ale piraci drogowi byli skutecznie eliminowani z dróg - podkreśla podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Wszystkich Świętych w Lubuskiem: pijani kierowcy i wypadki

Mundurowi podkreślają, że akcja "Znicz" w województwie lubuskim przejdzie do historii jako bardzo bezpieczna. Najważniejsza informacja jest taka, że drogach nikt nie stracił życia.

- W czterech wypadkach ranne zostały cztery osoby. Odnotowano też kilkanaście niegroźnych kolizji - wylicza podinsp. Maludy.

Tak dobrze nie wygląda niestety statystyka pijanych kierowców. Mundurowi w trakcie akcji "Znicz" zatrzymali aż 25 pijanych kierowców. Wszyscy znajdowali się w stanie nietrzeźwości, czyli mieli w swoim organizmie powyżej 0,5 promila alkoholu. Teraz grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat.

Przeczytaj też: Pościg za Porsche skradzionym w Niemczech. Kierowca nie dawał za wygraną (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u