Nocne zdjęcia na cmentarzu. Podpowiadamy jak zrobić

01 listopad 2023
Autor: 

W wielu krajach 1 listopada jest dniem Święta Zmarłych. Ludzie odwiedzają groby swoich bliskich, zapalają znicze i składają kwiaty. Wieczorem cmentarze zamieniają się w morze świateł, które tworzą niezwykły klimat. Wielu z nas wraca na cmentarz wieczorem, aby zrobić magiczne zdjęcia tej pięknej scenerii.

Wybierz odpowiednie ustawienia aparatu

Aby zrobić dobre zdjęcia na cmentarzu nocą, trzeba ustawić aparat w odpowiedni sposób. Oto kilka wskazówek, jak to zrobić:

1. Wyłącz automatyczne ustawianie ostrości (AF) i ustaw ostrość na nieskończoność. W ten sposób aparat będzie skupiał się na całym kadru, a nie na pojedynczych elementach

2. Ustaw przysłonę na około F11 lub F8. Przysłona kontroluje ilość światła wpadającego do aparatu i wpływa na głębię ostrości zdjęcia.

3. Ustaw czas naświetlania (czas, przez który migawka pozostaje otwarta) na około 15 sekund. Dłuższy czas naświetlania pozwoli na uchwycenie większej ilości światła.

4. Ustaw czułość ISO na około 200. Im wyższa wartość ISO, tym bardziej czuły jest aparat na światło, ale jednocześnie rośnie ryzyko pojawienia się szumów na zdjęciu.

5. Używaj statywu. To podstawa, jeśli chcesz uzyskać ostre i stabilne zdjęcia przy słabym świetle. Statyw zapobiegnie poruszeniu aparatu i pozwoli na dłuższe czasy naświetlania.

Eksperymentuj z kompozycją

Zdjęcia na cmentarzu mogą być bardzo różnorodne, w zależności od tego, co chcesz pokazać. Możesz skupić się na pojedynczym grobie lub zniczu, albo pokazać całą scenę z wieloma światłami i ludźmi. Możesz też spróbować różnych kątów i perspektyw, aby nadać zdjęciom ciekawszy charakter.

Uważaj na etykę i szacunek

Pamiętajmy jednak, że cmentarz to miejsce, gdzie składamy hołd zmarłym i wspominamy ich życie. To święte miejsce, które wymaga od nas szacunku i godności. Nie zachowujmy się hałaśliwie ani niebezpiecznie. Nie przeszkadzajmy innym ludziom, którzy przychodzą tu modlić się lub zapalić znicz. Pamiętajmy, że cmentarz to miejsce zadumy. Uszanujmy je i odwiedzających te miejsce ludzi.

Czytaj także: Trwa policyjna akcja "Znicz". Na autostradzie A2 wpadł już pijany kierowca


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u