Granica polsko-niemiecka. Są ogromne korki. To przez kontrole na granicy

05 listopad 2023
Autor: 
Granica polsko-niemiecka. Są ogromne korki. To przez kontrole na granicy Redakcja/archiwum

Kontrole na granicy powodują, że tworzą się olbrzymie korki. Jak wygląda sytuacja na granicy polsko-niemieckiej? Policja wydała specjalny komunikat.

Przypominamy, że Niemcy przywróciły kontrole na granicy z Polską z powodu niekontrolowanego napływu migrantów. Teraz służby wyrywkowo zatrzymują i sprawdzają wybrane pojazdy oraz osoby. Wszystkie przejścia graniczne są otwarte, jednak występują spore utrudnienia w przeprawie granicznej.

Granica Świecko. Korek na A2

W związku z kontrolami występują utrudnienia na A2. Korek na autostradzie ma dziś, 5 listopada, o godzinie 18:00 już około 20 kilometrów długości i sięga miejscowości Rzepin.

W korku na autostradzie A2 samochody poruszają się bardzo wolno. Kierowcy powinni liczyć się z tym, że z czasem zator najprawdopodobniej będzie się wydłużał. Należy pamiętać, że późnym wieczorem po weekendowej przerwie w trasy wyruszą kierowcy ciężarówek, a na granicy polsko-niemieckiej ruch towarowy jest największy.

Aktualizacja (A2): Na 13-kilometrze A2 doszło do wypadku. Zderzyły się trzy samochody. Droga jest zablokowana. Więcej: "Wypadek na A2 w Lubuskiem. Autostrada została zamknięta (ZDJĘCIA)".

Granica polsko-niemiecka. Olbrzymie utrudnienia w Słubicach

Spore korki są także w Słubicach. Te zaczęły powstawać już od południa na większości dróg dojazdowych do mostu granicznego, jak i też na głównych trasach dojazdowych do miasta.

Do akcji wkroczyli już policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy starają się w miarę możliwości udrażniać ruch w rejonie mostu granicznego i na ulicy 1 Maja przy bazarze. Funkcjonariusze ręcznie kierują tam ruchem. Niestety niemożliwie jest wprowadzenie jakichkolwiek objazdów, bo kontrole na granicy odbywają się już po niemieckiej stronie.

- Apelujemy do kierowców, aby zachować cierpliwość i stosować się do przepisów drogowych. Skracanie drogi poprzez jazdę pod prąd, wymuszanie pierwszeństwa i nerwowe zachowanie na drodze może doprowadzić do poważnych zdarzeń drogowych i jeszcze większych utrudnień - podkreśla asp. Agnieszka Kaczmarek, rzecznik policji w Słubicach.

Mundurowi zaznaczają, że jeśli ktoś zamierza udać się do Niemiec przez Słubice lub po prostu do Słubic to lepiej rozważyć późniejszy wyjazd.

- Lepiej spędzić czas z bliskimi w domu niż w korku, tym bardziej że dodatkowym utrudnieniem jest remont przejazdu kolejowego w Kowalowie, który dodatkowo potęguje przesunięcie ruchu w kierunku Słubic - informuje asp. Kaczmarek.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla ochotników. Kosztował blisko 1,4 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u