Zmarł właściciel budki z lodami w Zielonej Górze. "Odeszła ikona", "człowiek legenda"

05 listopad 2023
Zmarł Henryk Korczak z Zielonej Góry Fot. Budka z lodami Pana Henryka

Nie żyje Henryk Korczak, właściciel budki z lodami przy dworcu PKP w Zielonej Górze. Miał 76 lat. "Odszedł człowiek legenda" - piszą internauci.

Smutna wiadomość dla mieszkańców Zielonej Góry. Zmarł Henryk Korczak, właściciel słynnej budki z lodami w mieście. Miał 76 lat. Informację przekazała dziś rodzina w mediach społecznościowych.

- Z głębokim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że w sobotę dnia 4 listopada 2023 roku zmarł nagle w wieku 76 lat, Św. P. Henryk Korczak - Mąż, Tata, Dziadek, Teść i Wujek. Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej - czytamy na profilu Budka z lodami Pana Henryka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Zielonogórzanie od razu zaczęli składać kondolencje. Wspominają przy tym Pana Henryka.

"Bardzo, bardzo nam przykro. To wielki żal. Żonie i całej Rodzinie wyrazy współczucia" - pisze pani Agnieszka. "Będziemy tęsknić za życzliwością i pięknym uśmiechem Pana Henryka" - komentuje pani Ula. "Wielka strata dla nas wszystkich, którzy wychowali się na słodyczach Pana Henryka i jego żony. Odeszła kolejna Ikona Zielonej Góry..." - podkreśla pan Andrzej.

Budka z lodami Pana Henryka działała od lat

Pan Henryk Korczak wraz z żoną Teresą nieprzerwanie serwował lody od 1985 roku. Ich budkę w sezonie letnim codziennie odwiedzały setki mieszkańców Zielonej Góry. Każdy podkreślał, że te lody są bardzo wyjątkowe.

Kultowa budka z lodami Pana Henryka zniknęła we wrześniu 2017 roku podczas budowy centrum przesiadkowego. Było to konieczne, bo likwidowano wówczas wszystkie okoliczne budynki. Po trzech latach przerwy budka wróciła wraz z początkiem 2021 roku. Tym razem nie przy samym dworcu PKP, a oddalonym kilkadziesiąt metrów dalej placu Kolejarza. Chętnych na lody znów nie brakowało.

Przeczytaj też: Nowy samochód gaśniczy dla ochotników. Kosztował blisko 1,4 miliona (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u