Akcja celników na bazarze i giełdzie. Sprzedawano podrabiane ubrania (ZDJĘCIA)

07 listopad 2023
Autor: 
Akcja celników na bazarze i giełdzie. Sprzedawano podrabiane ubrania Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa ujawniła ponad 1500 sztuk podrabianej odzieży. Były na stoiskach handlowych w Gorzowie Wielkopolskim i Kostrzynie nad Odrą.

Przed kilkoma dniami Krajowa Administracja Skarbowa w ciągu jednego dnia skontrolowała stoiska handlowe w dwóch miejscach na terenie województwa lubuskiego. Mundurowi pojawili się na bazarze w Kostrzynie nad Odrą oraz na giełdzie towarowo-samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej ujawnili w obu miejscach po jednym stoisku, na którym znajdowała się podrabiana odzież. Były to między innymi spodnie, bluzy, kurtki, czapki i skarpety. Na wszystkich można było zauważyć podrobione znaki towarowe znanych marek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Pędził Mercedesem przez wieś. Wpadł na radar, został srogo ukarany

Sprzedawcom grozi kara

- W Gorzowie Wielkopolskim zatrzymano 1338 sztuk odzieży, a w Kostrzynie nad Odrą 207 sztuk. Wartość oryginalnych odpowiedników zatrzymanej odzieży wyniosłaby prawie 350 tysięcy złotych - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Mundurowi powiadomili o ujawnieniu podróbek właścicieli znaków towarowych. Sprzedawcom, którzy oferowali nielegalny towar, grozi grzywna lub kara do 2 lat pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Przeczytaj też: Uciekał przed policją autem, potem pieszo. Chciał uniknąć kary (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u