Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Nie żyje jedna osoba (ZDJĘCIA)

08 listopad 2023
Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Nie żyje jedna osoba

Pożar w Zielonej Górze. Płonął budynek na ogródkach działkowych. Niestety jedna osoba zginęła.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w środową noc, 8 listopada.

Tuż po północy osoba zgłaszająca zauważyła płomienie na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. 22 lipca II przy ulicy Kętrzyńskiej. Początkowo do zdarzenia wysłano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja policji. Wpadli na plantację marihuany. "Odkryli sporą uprawę"

Pożar Zielona Góra - jedna osoba nie żyje

Po dojeździe strażaków okazało się, że płonie budynek gospodarczy, a sam pożar jest już mocno rozwinięty i obejmuje praktycznie cały obiekt. Wówczas na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Stary Kisielin oraz OSP Racula.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do akcji. W pierwszej fazie działań gaszenie ognia odbywało się tylko i wyłącznie z zewnątrz. Dopiero później ratownicy mogli wejść do środka budynku.

Niestety w trakcie przeszukania okazało się, że w wyniku pożaru zginął mężczyzna. Jego życia nie udało się już uratować.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest znana. Będzie wyjaśniała to teraz policja oraz biegły z zakresu pożarnictwa.

Przeczytaj też: Pijani demolowali miejską zieleń. Zobacz nagrania z monitoringu


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u