Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sypią się mandaty

10 listopad 2023
Autor: 
Zmiany na skrzyżowaniu w Zielonej Górze. Sypią się mandaty Fot. KMP Zielona Góra

Zielona Góra. Po zmianach na skrzyżowaniu w centrum miasta kierowcy dalej jeżdżą "na pamięć". Policja wystawia mandaty, są też pouczenia.

Skrzyżowanie ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze to jedno z głównych skrzyżowań w centrum miasta. Dochodziło tam do sporej ilości wypadków oraz kolizji drogowych. Ich powodem była z reguły nieuwaga kierujących czy wjeżdżanie na czerwonym świetle.

W ostatnich dniach na krzyżówce zmieniła się organizacja ruchu. W obu kierunkach zlikwidowano lewoskręty. Wcześniej Urząd Miasta Zielona Góra konsultował się w tej sprawie z zielonogórskimi policjantami z Wydziału Ruchu Drogowego. Decyzję tłumaczy się właśnie dużą ilością zdarzeń drogowych oraz budową Inteligentnego Systemu Transportowego w mieście.

Kierowcy jeżdżą "na pamięć". Sypią się mandaty

Zmiany na skrzyżowaniu ulic Bohaterów Westerplatte i Ułańskiej w Zielonej Górze zastosowano na początku listopada. Część kierowców nadal zapomina jednak, że pojawiły się tam zakazy skrętu w lewo.

W rejonie krzyżówki praktycznie codziennie możemy spotkać teraz patrole policji z drogówki. Mundurowi są tam zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach wieczornych oraz nocnych. Tym sposobem sypią się mandaty dla kierowców, a przypominamy, że funkcjonariusze za niedostosowanie się do znaku B-21 mogą nałożyć mandat od 20 do nawet 5000 złotych. Oczywiście część kierujących zamiast mandatu otrzymuje pouczenia.

- Kolejny dzień zielonogórscy policjanci ruchu drogowego kontrolują czy kierujący stosują się do zakazów skrętu w lewo z ulicy Westerplatte w ulicę Ułańską. Niestety wciąż są osoby, które jadą "na pamięć" lub umyślnie ignorują zakaz, aby skrócić sobie drogę dojazdu - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Zielona Góra - kierowcy nie są zadowoleni ze zmian

Mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mają w sprawie zmian na skrzyżowaniu różne opinie. Z reguły są one jednak negatywne. Najczęściej przewija się fakt, iż na skrzyżowaniu jest dobra widoczność, a wszystkie wypadki oraz kolizje świadczą tylko o tym, że to nie wina skrzyżowania, a kierowców.

Co dokładnie na ten temat sądzą ludzie? "Świetne ułatwienie dla mieszkańców pobliskich kamienic" - pisze pani Paulina. "Kolejny absurd i biznes będzie się kręcił. Już wiemy, gdzie policja będzie się ustawiać w nowym miejscu, aby moneta się zgadzała" - komentuje pan Kamil. "Tylko kretyn mógł to wymyślić" - dodaje pan Jacek.

Przeczytaj też: Awaria wodociągu w Zielonej Górze. Sprawdź, gdzie nie będzie wody


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u