Pościg za pijaną kierującą koło Nowej Soli. Została zatrzymana na trasie S3

14 listopad 2023
Autor: 
Pościg za pijaną kierującą koło Nowej Soli Fot. KPP Nowa Sól

Policjanci z Nowej Soli ścigali osobowego Mercedesa. Za kierownicą siedziała pijana kobieta. Wkrótce stanie ona przed sądem.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 13 listopada, wczesnym rankiem. Po godzinie 5:00 patrol nowosolskiej policji z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał się w Niedoradzu, aby dokonać kontroli trzeźwości.

- W pewnym momencie policjant chciał zatrzymać do kontroli drogowej osobowego Mercedesa. Kierująca tym pojazdem kobieta, nie zatrzymała się i zaczęła oddalać się w kierunku Zielonej Góry - relacjonuje asp. Justyna Sęczkowska-Sobol, rzecznik policji w Nowej Soli.

Pościg za pijanym kierowcą zakończony na S3

Mundurowi podjęli pościg za uciekającym pojazdem. W tym czasie kilkukrotnie dawali kierującej sygnał do zatrzymania, jednak ta nie zamierzała dać funkcjonariuszom za wygraną. Jak przekazują mundurowi, "jechała z nadmierną prędkością i nie respektowała przepisów ruchu drogowego".

Ostatecznie pościg zakończył się na trasie S3. Kobieta została zatrzymana na pasie awaryjnym.

- Policjanci od razu wyczuli od niej woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że kobieta kierowała samochodem mając w organizmie promil alkoholu - informuje asp. Sęczkowska-Sobol.

Wkrótce stanie przed sądem

Kierująca została zatrzymana, a następnie przewieziona do nowosolskiej komendy. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej.

Kobieta za popełnione przestępstwa i wykroczenia drogowe w trakcie ucieczki odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Przeczytaj też: Pijany kierowca przyjechał na policję. Policjanci przecierali oczy ze zdumienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u