"Trzeźwy poranek" w Kargowej i Babimoście. Wpadli pijani kierowcy (ZDJĘCIA)

20 listopad 2023
Autor: 
"Trzeźwy poranek" w Kargowej i Babimoście. Wpadli pijani kierowcy Fot. KMP Zielona Góra

Akcja "Trzeźwy poranek" w Kargowej i Babimoście. Zatrzymano dwóch kierowców pod wpływem alkoholu. Policja zapowiada kolejne działania w całym powiecie.

Każdego dnia na polskie drogi wyjeżdżają pijani kierowcy. To wszystko mimo licznych kontroli i zaostrzania kar. Policja nie zamierza jednak odpuszczać i organizuje cykliczne kontrole. I tak dziś, 20 listopada, mundurowi z Komisariatu Policji w Sulechowie oraz posterunków w Kargowej i Babimoście przeprowadzili wspólne działania "Trzeźwy poranek".

Akcja ruszyła już z samego rana. Niestety na pierwszego "klienta" funkcjonariusze nie musieli długo czekać.

Trzeźwy poranek - wpadło dwóch kierowców

Po kilkunastu minutach od rozpoczęcia działań w Kargowej w ręce mundurowych wpadł kierowca samochodu osobowego marki Peugeot. Mężczyzna wydmuchał ponad pół promila alkoholu.

- Niechlubną rekordzistką okazała się dzisiaj kierująca Hondą kobieta, zatrzymana w Babimoście. Kierująca miała niemal 1,5 promila - informuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Policjanci zapowiadają już kolejne takie akcje. - Mundurowi zaplanowali na następne dni intensywne działania w różnych miejscowościach powiatu zielonogórskiego, a także w samej Zielonej Górze - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Jazda pod wpływem alkoholu - co grozi?

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) to przestępstwo. Grozi za to kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do nawet 15 lat. Ponadto kierowca musi zapłacić co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Jazda w stanie po spożyciu alkoholu to z kolei wykroczenie. Wówczas kierowcy muszą liczyć się z grzywną od 50 do 5000 złotych i dopisaniem do swoich kont 15 punktów karnych. Ponadto grozi im zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Przeczytaj też: 19-latek driftował na rondzie w Zielonej Górze. Zobacz nagranie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u