Pościg w Żaganiu. Ścigano osobowe BMW. 28-latek zatrzymał się na płocie (ZDJĘCIA)

21 listopad 2023
Pościg w Żaganiu. Ścigano osobowe BMW Fot. KPP Żagań

Policjanci z Żagania ścigali kierowcę BMW. Mężczyzna zakończył jazdę na ogrodzeniu. Okazało się, że 28-latek miał cofnięte uprawnienia i zakazy prowadzenia.

Wszystko wydarzyło się w sobotni wieczór, 18 listopada. Patrol żagańskich policjantów z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zwrócił uwagę na terenie miasta na samochód osobowy marki BMW.

- Funkcjonariusze rozpoznali kierującego jako osobę z orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mundurowi postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej - relacjonuje sierż. sztab. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Niemowlę skatowane w Zielonej Górze. "Rozległe obrażenia mózgu"

Pościg Żagań - uciekinier uderzył w płot

Kierowca BMW nie zamierzał się zatrzymywać i od razu mocno przyśpieszył. W trakcie ucieczki popełnił liczne wykroczenia drogowe. Nagle stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w betonowe ogrodzenie posesji.

- Mężczyzna wybiegł z samochodu i kontynuował ucieczkę. Policjanci zatrzymali go w bezpośrednim pościgu. 28-letni mieszkaniec Żagania miał trzykrotnie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami - informuje sierż. sztab. Szlachetko.

Pościg w Żaganiu, 28-latek stanie przed sądem

Uciekinier usłyszał już zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz kierowania pojazdem wbrew orzeczonemu zakazowi i mimo cofniętych uprawnień. Wkrótce za popełnione przestępstwa, jak i wykroczenia drogowe odpowie przed sądem.

28-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: 19-latek driftował na rondzie w Zielonej Górze. Zobacz nagranie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u