Kierowca Bolta łamał przepisy drogowe. Wpadł, bo zarejestrował to monitoring (ZDJĘCIA)

21 listopad 2023
Autor: 
Kierowca Bolta łamał przepisy drogowe Fot. Monitoring Zielona Góra

Taksówki na aplikacje są bardzo popularne. Niestety część kierowców przewozu osób często łamie przepisy drogowe. Ostatnio zrobił tak kierowca Bolt Zielona Góra.

Aplikacje do zamawiania przejazdów z punktu A do B weszły w życie już kilka lat temu i od razu stały się niezwykle popularne. Dzięki temu nie trzeba dzwonić do korporacji taksówkarskich, a wszystko załatwiamy kilkoma kliknięciami. Wszystko jest zdecydowanie na plus, lecz część kierowców chcąc zrealizować zlecenia jak najszybciej, łamie przepisy drogowe. Dodatkowo w Polsce pojawiały się zgłoszenia o przestępstwach kryminalnych, do których dochodziło właśnie w taksówkach zamawianych za pośrednictwem aplikacji.

Taksówki na aplikacje są już jednak pod mocną kontrolą policji oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Mundurowi często organizują wspólne akcje, gdzie dokładnie sprawdzają same pojazdy, jak i kierowców. Pojazdy służące do przewozu osób są także na celowniku operatorów monitoringu. Potwierdziła to ostatnia sytuacja z Zielonej Góry.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Zielona Góra. Rocznica wywalczenia przez Polki praw wyborczych

Kierowca przewozu osób popełniał wykroczenia - został nagrany

Przed kilkoma dniami do zielonogórskich policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego trafiły nagrania zarejestrowane przez kamery miejskiego monitoringu, na których widać, jak kierujący samochodem osobowym marki Toyota realizujący kursy Bolt Zielona Góra popełnia liczne wykroczenia.

- Kierujący między innymi wielokrotnie i w różnych miejscach przejeżdżał linię podwójną ciągłą. Z jego zachowania na drodze wynikało, że kompletnie lekceważy obowiązujące przepisy i znaki, a także innych użytkowników dróg - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Mundurowym udało się ustalić dane kierowcy. Mężczyzna został wezwany do komendy, gdzie otrzymał trzy mandaty, a na jego konto trafiło 11 punktów karnych.

- Oby to było lekcją i nauczką na przyszłość także dla innych, że lekceważenie przepisów kodeksu drogowego wiąże się z surowymi konsekwencjami - podkreśla podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Dilerzy narkotyków zatrzymani w Zielonej Górze. Jeden zamknął się w toalecie (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u