Pożar szkoły koło Sulechowa. Płonął dach

26 listopad 2023
Autor: 
Pożar szkoły koło Sulechowa. Płonął dach Redakcja/archiwum

Pożar w Brodach koło Sulechowa. Płonął dach szkoły. Z ogniem walczyło pięć zastępów straży pożarnej.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w niedzielnę, 26 listopada, wczesnym rankiem. O godzinie 5:50 świadkowie zauważyli ogień w Szkole Podstawowej w Brodach.

Do akcji wyruszyły trzy zastępy, w tym podnośnik hydrauliczny z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Sulechowie. Wyjechali też ochotnicy z OSP Brody oraz OSP Pomorsko.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Protest rolników w Zielonej Górze. Ciągniki sparaliżowały miasto

Szkoła Podstawowa Brody - płonął dach

Strażacy, którzy jako pierwsi dojechali pod szkołę przy ulicy Jagielnickiej, od razu rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do działań.

- Doszło do pożaru pokrycia dachu w budynku szkoły - relacjonuje st. kpt. Piotr Kowalski, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Zielonej Górze.

Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana. Trwa szacowanie strat. Działania strażaków zakończyły się około godziny 7:30.

Przeczytaj też: Korupcja i pranie pieniędzy w PGNiG Zielona Góra. Zatrzymano kolejne osoby


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u