Rowery miejskie w Zielonej Górze kończą sezon. Ile razy je wypożyczano?

26 listopad 2023
Autor: 
Rowery miejskie w Zielonej Górze kończą sezon Fot. Nextbike

Zielonogórski Rower Miejski kończy szósty sezon w mieście. Czy mieszkańcy często korzystali z jednośladów? Wiemy, ile było wypożyczeń w 2023 roku.

Sezon na wypożyczanie rowerów miejskich w Zielonej Górze dobiega końca. W tym roku operatorem niezmiennie była firma Nextbike Polska, która wystawiła 400 rowerów, w tym 380 tradycyjnych oraz 20 rowerów typu cargo.

System zostanie wyłączony o północy w nocy z 30 listopada na 1 grudnia. W kolejnych dniach jednoślady trafią do magazynu, gdzie przejdą dokładny przegląd i konieczne naprawy, natomiast stacje rowerowe zostaną zabezpieczone na zimę.

Rowery miejskie Zielona Góra - jak często wypożyczano w 2023 roku?

W 2023 roku mieszkańcy oraz turyści wypożyczyli Zielonogórski Rower Miejski przeszło 90 tysięcy razy. To lepszy wynik niż rok temu, kiedy było ich przeszło 82 tysiące. Jest on jednak gorszy od pierwszych lat działania systemu w Zielonej Górze, ponieważ wtedy ilość wypożyczeń sięgała nawet 334 tysięcy. Ich popularność na pewno zdecydowanie spadła z uwagi na hulajnogi elektryczne, które pojawiły się w mieście.

Jak przekazuje firma Nextbike Polska w 2023 roku największym zainteresowaniem cieszyły się stacje Wojska Polskiego/Reja, 1 Maja oraz Wyszyńskiego/Wiśniowa. Łącznie rowery wypożyczono tam 14 tysięcy razy. Ponadto największe skoki wypożyczeń odnotowano 22 marca i w ostatnich dniach maja.

Rower Miejski Zielona Góra - cennik

Ceny za wypożyczenie roweru były w tym roku identyczne jak przed laty. Wystarczyło tylko wpłacić 10 złotych w aplikacji operatora rowerów. Pierwsze 20 minut jazdy było darmowe, natomiast dwa złote zapłaciliśmy za przekroczenie czasu do pierwszej godziny, a kolejne 4 złote za każdą rozpoczętą godzinę.

Użytkownicy w zdecydowaniej większości jeździli jednak jednośladami bez opłat, wykorzystując darmowe 20 minut.

Przeczytaj też: Pożar szkoły koło Sulechowa. Płonął dach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u