Z Państwowej Straży Pożarnej do OSP Koźla. Ochotnicy mają "nowy" wóz (ZDJĘCIA)

26 listopad 2023
Autor: 
Z Państwowej Straży Pożarnej do OSP Koźla. Ochotnicy mają "nowy" wóz Fot. OSP Koźla

Strażacy z OSP Koźla otrzymali samochód gaśniczy z Państwowej Straży Pożarnej. To ciężki wóz, który przyda się przy pożarach. Wkrótce będzie wyjeżdżał do akcji.

Druhowie z OSP Koźla pozyskali ciężki samochód gaśniczy. To wóz marki Iveco EuroTrakker, który od 2005 roku pełnił służbę w straży pożarnej w Zielonej Górze, a dokładniej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Ma trzyosobową kabinę i napęd 6x6.

Samochód wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 8000 litrów i ma autopompę o wydajności 4200 litrów na minutę przy ciśnieniu 8 bar. Powoduje to, że będzie on przydatny przede wszystkim przy pożarach. Do PSP zakupiono je właśnie z myślą o zwalczaniu pożarów na terenach kompleksów leśnych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja strażaków przy Warcie. Woda z kanału podchodziła pod posesje

OSP Koźla: "Ogromnie wzmocni potencjał jednostki"

Pojazd doposażony jest między innymi w linie szybkiego natarcia o długości 60 metrów, a na jego dachu znajduje się działko wodno-pianowe o wydajności w zakresie 1600-3200 l/min.

- Wóz ogromnie wzmocni potencjał naszej jednostki. Pozwoli jednocześnie jeszcze lepiej działać na rzecz mieszkańców Gmina Świdnica Lubuskie, powiatu zielonogórskiego i miasta Zielona Góra - podkreślają strażacy z OSP Koźla.

Teraz przed ochotnikami pozostało jeszcze dopełnienie wszelkich formalności. Dochodzi do tego wykonanie prac związanych z doposażeniem samochodu gaśniczego między innymi w armaturę wodno-pianową. Po wszystkim zostanie on wprowadzony do podziału bojowego jednostki, czyli będzie mógł wyjeżdżać do akcji ratowniczo-gaśniczych.

Obecnie jednostka OSP Koźla posiada na swoim wyposażeniu jeszcze cztery samochody - średni Man, średni Star 266, drabinę mechaniczną na podwoziu Iveco oraz lekki bus marki Volkswagen. Kolejny pojazd we flocie daje jeszcze większe możliwości na zapewnienie bezpieczeństwa.

Przeczytaj też: Pożar szkoły koło Sulechowa. Płonął dach


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u